Mitä toivot

Teen lehtijuttua naisten/äitien joululahjatoiveista. Mitä siis nainen oikeasti toivoisi, jos terveyttä, pitkää ikää ja
maailman rauhaa ei tällä kertaa lasketa mukaan.
Tuote / palvelu? Mikä ilahduttaisi sinua / miksi?
Top 5 -listoja toivoisin. Turhuutta, tekniikkaa, tarvekaluja, hemmottelua, matkoja, kosmetiikkaa, suklaata, lukemattomia kirjoja...vai mitä?
17628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

joulupukin tuovan minulle seuraavat jutut:

1. Elintarvikkeiden kuivauslaitteen (banaani- ja omenalastuja, nami nami)
2. (Ööh... kai minä itsellenikin jotain haluan...?) Sanotaan nyt vaikka pehmoisen yöpaidan

Enempää ei kerta kaikkiaan tule nyt mieleen, olen kai liiaksi tottunut ostamaan kaiken tarvitsemani itse :S

Äänestä
  • Voisin kuitenkin listata asioita, joita aion/aiomme ostaa lähiaikoina, kai näitä joku mies osaa vaimolleen hankkiakin :)

    * neulepaita
    * kampaamokäynti
    * suuri paistinpannu
    * vohvelirauta
    * ripsiväri ja uusi hajuvesi
    * suuri taulu
    * vuodevaatteita
    * koristetyynyjä
    * kulmasohva
    * olohuoneen matto
    * wc-kalustoa
    * talvitakki
    * paremmat kuulokkeet ja mikki tietokoneeseen
    * uusia akvaariokaloja (vaikeaa paketoida ;) )
    * säkkituoli

    Äänestä

1. mikki hiiri-leivänpaahdin (hih =)
2. korvikset
3. muumikulhoja
4. Marimekon laukku
5. yöpuvun

tässäpä minun hömpötyksiä =)

Äänestä

1. Lahjakortti kasvohoitoon tai hierontaan
2. Yöpaituli
3. Kaija Koon uusin cd
4. Talvikengät pitäs saada, joten lahjakortti kenkäkauppaan=)
5. ..ja vielä tarviin 100e lahjakortin kampaajalle

Eli lahjakortti johonkin hemmotteluun on mun toivelahja=)

Äänestä

minä en toivo mitään muuta kuin juuri noita jotka ovat "kiellettyjen" listallasi, mutta jos nyt jotain toivoisin, niin

1.Yli 40-tuumainen taulu-tv (ei vielä viitsi hankkia kun on melko uusi laajakuvasellainen)

2.Yksi vuokrakämppä johon ollaan hakemassa, jos se saataisiin, niin se olisi paras joululahja ikinä!

3. no hmm...ei kyllä pitkän mietinnän jälkeen tule mitään mieleen, joten kaipa tästä voisi päätellä, että olen ihan tyytyväinen siihen mitä minulla nyt on.

Äänestä

Minä haluaisin...hmmmmmm tää oli oikeesti vaikee...

Noh...

1. Kasvohoidon (siis niin ku joku lahjakortti kasvohoitoon)
2. Muumi mukeja/muki
3. Lahjakortin johonkin vaate kauppaan:)
4. Uusi puhelin
5. Joku kaunis kor

Äänestä
  • 5. joku kaunis koru

    Äänestä

1.jotkut pörröiset tassu-tossut parveke kengiksi

2.kivan näköisiä kynttilöitä

3.kameran

4.valokuvakehyksiä

5.uuden kahvinkeittimen, sellanen mokka masteri vai mikä nyt liekään

-hemulivaan-

Äänestä
  • olen todennut termoskeittimen parhaaksi hankinnaksi ikinä (ei enää palanutta kahvia minulle, kiitos), koska aina ei kahvia ehdikään juomaan heti kun on sen keittänyt.

    Äänestä

  • äitinä kirjoitti:

    olen todennut termoskeittimen parhaaksi hankinnaksi ikinä (ei enää palanutta kahvia minulle, kiitos), koska aina ei kahvia ehdikään juomaan heti kun on sen keittänyt.

    termos keitin on hyvä, itselläni on sellainen mutta täysin romu ja aikansa elänyt..eli vaihdetaan toivoisin uuden termoskeittimen=)

    Äänestä

  • äitinä kirjoitti:

    olen todennut termoskeittimen parhaaksi hankinnaksi ikinä (ei enää palanutta kahvia minulle, kiitos), koska aina ei kahvia ehdikään juomaan heti kun on sen keittänyt.

    Olisi monet kahvit pitänyt jättää juomatta palaneen maun takia, ellei olisi tullut tuota termskeitintä hommattua. Ehdoton hankinta :)

    Äänestä

talo,jonka haluaisimme ostaa,vapautuisi ja saisimme tehdä suuren asuntovelan:)
Hemmottelulahjakortti esim.hierontaan monta kertaa olisi aivan ihana!
Siinä kai ne tärkeimmät.

Äänestä
  • ja toivon lahjaksi vain vaatteita, esim. puseroita (ei oloasuja). Kauheinta olisi saada joululahjaksi kattila tai monitoimikone.

    Äänestä

Minä tahdon (ja saan) hiton kallista belgialaista suklaata, ja ylellisiä suihkugeelejä. Ja jonkun kirjan jouluksi myös..

Enkä laittais pahakseni jos paketista löytyis kiva oloasu (mielellään velouria) :)

Äänestä

- muumimuki tai kulho

- kahvinkeitin (vanha ei keitä enää maukasta)

- Kaija Koon H-hetki eli uusin cd

- pehmoinen oloasu..kotona kun viettää niin paljon aikaa lapsen (kohta kahden) kanssa on kiva pukeutua miellyttävään asuun :)

- kattiloita niin isoja kuin pieniä...oi niitä etiqett-kattiloita

Äänestä

1.Nanny Stillin suunnittelemaa harlekiini lasi-sarjaa,ihan mitä vain mitä minulla ei vielä ole.
2. Seinälle laitettava puuveistos
3. Flanellipyjama
4. Kotiin käsipyyhkeitä
5. Kynttilän sammutin(turhan monta pöytäliinaa steariinissa..)

Äänestä

välitän toiveet joulupukille. Toivottavasti joku
saa nyt toivomansa;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joululahjaksi kirjoitti:

Teen lehtijuttua naisten/äitien joululahjatoiveista. Mitä siis nainen oikeasti toivoisi, jos terveyttä, pitkää ikää ja
maailman rauhaa ei tällä kertaa lasketa mukaan.
Tuote / palvelu? Mikä ilahduttaisi sinua / miksi?
Top 5 -listoja toivoisin. Turhuutta, tekniikkaa, tarvekaluja, hemmottelua, matkoja, kosmetiikkaa, suklaata, lukemattomia kirjoja...vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu