kadi juopottelu ja finninaama on juopon ongelmien sattumaa!! hyi millaista on katsoa juoppoa muijjaa!!
miksi kadi juo?
ongelmiako?
7390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
PEILI mihin sä tsiigaat...ei telkku ollenkaan. ;D ;D ;D ;D
Ruokavalio tuolla talossa on kyllä ihan peestä. Ei meinaan lautasmallista tietoakaan ja sponsoritkin tukee lähinnä tuota pikaruokapuolta. Lisäksi jatkuva meikkien ja kosmetiikan mättäminen naamatauluun. Alkoholi tuppaa myös vaikuttamaan pintaverenkiertoon sun muuhun joten herkkäihoisella on jatkuva kierre. Puistattaa ajatellakin millainen oma iho olisi ko. paikassa. Hui!
Kadi juo kun muutkin juovat.Kuka sitä selvinpäin viitsii katsella toisten kännäämistä.Kun Kadi on humalassa hänen sekoiluaan on hauska katsoa.Sauli taas on niin soossissa ettei siinä ole mitään hauskaa.Sauli oksentaa joka kerta illan päätteeksi ja jatkaa oksentamista aina aamulla.Saulillahan se ongelma on alkoholin kanssa.
totuuden : Ei se ole alkoholismia jos ilmaista viinaa juo,mutta se on,kun omat rahansa ryyppää.
Maxine on viisas ja kaunis. ;D
sukuvika siis. näin on kertonut ja hymy lehdessäkin sukulaiset toivoo kadin lopettavan.
kadi juonut niin paljon ettei oksennuta enää.
eihän alkoholistit oksentele! outoa luulla että oksentaminen on merkki viinan väärinkäytöstä.
sauli pieni ja juonut vissiin paljon vähemmän elämässään. sitäpäitsi yleensä sauli itse tahtoo oksentaa vaikkei okseta. työntää sormet kurkkuun, koska tulee parempi olo oksennettua kun myrkyt pois kehosta.
Jos tarkkoja ollaan niin eihän tuolla BB-talossa ole edes tarjottu varsinaisia viinoja kuten kossua tai jaloviinaa, vaan enemmänhän siellä on tainut olutta, siideriä, kotiviiniä ja mahdollisesti lonkeroa tarjolla.
Jos ihminen oksentelee ja hänellä on kova krapula koko seuraavan päivän, niin eikös se "viinan kanssa läträäminen" ole jo siinä vaiheessa mennyt överiksi. Tuskinpa esim. Nikon olisi kannattanut ottaa niin paljon kuppia, että pari päivää menee oksennellassa. Saulikin on montaa kertaa valitellut pk-huoneessa omia krapuloitaan.
Mitä tulee sitten Kadin juomiseen, niin eiköhän tuossa paheksumisessa ole mukana myös kaksinaismoraalia, kun kyseessä sattuu olemaan nainen. Jos mies heittää läppää omasta juomisestaan, häntä pidetään "hauskana kuppiveikkona", mutta jos nainen puhuu samalla tavalla häntä epäillään nähtävästi alkoholistiksi. Vielä v. 1968 naisista noin 39% oli täysin raittiita, jotka tuskin kaikki olivat mitään uskovaisia.
Suora lainaus:
"Naisten alkoholinkäyttö on lisääntynyt selvästi viime aikoina. Vähintään kerran viikossa tai useammin alkoholia juovia naisia oli vuonna 1968 8%, vuonna 1984 23% ja vuonna 2002 luku oli jo 34%. Täysin raittiita naisista oli vuonna 2002 enää 11%, kun vuonna 1984 heitä oli 27% ja vuonna 1968 39%. Miesten alkoholinkäyttö ei ole lisääntynyt yhtä nopeasti. Miehistä täysin raittiita oli vuonna 1968 12%, vuonna 1984 12% ja vuonna 2002 9%.Kerran viikossa tai useammin alkoholia käytti vuonna 1968 miehistä 34%, vuonna 1984 50% ja vuonna 2002 52%. (Päihdetilastollinen vuosikirja, alkoholi ja huumeet 2004: 73.)
Itse pidän kyllä kaikilta ryyppäämistä ihan häpeällisenä asiana, mutta jos henkilön pitää juoda suuvettä tyydyttääkseen alkoholinhimoaan, kuten kadin on nähty tekevän, niin se on jo tosi sairasta