Fiat 500

Uuden Fiat 500 mallin myynti alkaa Suomessa 30.11 kerrotaan Fiatin verkkosivulla.
Kyseessä on tosin 50 kappaleen erikoiserä.
http://www.deltamotor.fi
91860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mielenkiintoista kuulla nuo 5-satasen uudet hinnat.Voisi kuvitella,että varsinkin Multijet dieselin hinnat ovat tosi pienten päästöjen takia kilpailukykyiset.Mikään halpamalli 500 ei kuitenkaan liene.

Äänestä
  • Uudet Fiat 500-hinnat on julkaistu Delta Motorin sivuilla.Hinnat vaihtelevat välillä 16500-19500 euroa.5 eri mallia,myös Multijet diesel.

    Äänestä

  • Nyt nuo hinnat löytyvät fiatin kotisivuilta, kaikki moottorivaihdoehdot näyttävät tulevan myös Suomeen! Hinnat alkaen 1.2 bensa Lounge varustelulla 16 500€, 1.3 diesel 18 500€ Sport tai Lounge varustelulla, 1.4 bensa 19 500€ Sport tai Lounge varustelulla.

    Äänestä

  • adfadghg kirjoitti:

    Nyt nuo hinnat löytyvät fiatin kotisivuilta, kaikki moottorivaihdoehdot näyttävät tulevan myös Suomeen! Hinnat alkaen 1.2 bensa Lounge varustelulla 16 500€, 1.3 diesel 18 500€ Sport tai Lounge varustelulla, 1.4 bensa 19 500€ Sport tai Lounge varustelulla.

    1.4. Lounge maksaa 14.500 EUR, 1.2 2000 eur vähemmän.

    Äänestä

Euroopassa 500:n hinta on Pandan tasolla mutta kas kummaa, Suomessa hinta onkin jo huomattavan paljon kalliimpi, toisin sanoen yli kolmanneksen. Miksi oi miksi...

Äänestä
  • Koska 500:ssa on ensinnäkin varusteita yllinkyllin vakiona verrattuna Pandaan, turvallisuus 5 tähden EuroNcap tasoa verrattuna Pandan 3 tähteen, materiaalit, laatuvaikutelma, ei ne ilmasta synny.

    Äänestä

  • Kinnerin hinta on halpa....se tuntuu kallilta jos on vähän rahaa.

    Äänestä

  • Taskurahat kirjoitti:

    Kinnerin hinta on halpa....se tuntuu kallilta jos on vähän rahaa.

    Joka kaupassa tuntuu fiat 500 olevan loppu, pyysin tarjouksen tuolta http://www.fiatmyynti.net hinta oli vähän halvempi kuin muualla mut sieltä niit saa ennen ens kesää :)

    www.green-go.fi

    Äänestä

  • Fiat mies kirjoitti:

    Joka kaupassa tuntuu fiat 500 olevan loppu, pyysin tarjouksen tuolta http://www.fiatmyynti.net hinta oli vähän halvempi kuin muualla mut sieltä niit saa ennen ens kesää :)

    www.green-go.fi

    ne on käymälöitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myynti alkaa 30.11 kirjoitti:

Uuden Fiat 500 mallin myynti alkaa Suomessa 30.11 kerrotaan Fiatin verkkosivulla.
Kyseessä on tosin 50 kappaleen erikoiserä.
http://www.deltamotor.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu