vaikka kuinka niitä tunteita sydämellä olisi. Jos tunteita ei ole avoimesti tottunut näyttämään, niin muutos niiden näyttämiseen on välillä vaikeaa. Ei yksinkertaisesti löydä oikeita sanoja tunteiden kertomiseen. Minä olen vain minä.
Uskallan vielä tulla luoksesi, kävi miten kävi. Silloin kun se tapahtuu, toivon että annat minulle mahdollisuuden näyttää tunteeni. Myönnän että se ei ole minulle helppoa, koska en oikeasti ole tottunut näyttämään tunteitani niin avoimesti. Toivon että myös sinä uskallat silloin näyttää tunteesi minulle.
Uskallan vielä tulla luoksesi, kävi miten kävi. Silloin kun se tapahtuu, toivon että annat minulle mahdollisuuden näyttää tunteeni. Myönnän että se ei ole minulle helppoa, koska en oikeasti ole tottunut näyttämään tunteitani niin avoimesti. Toivon että myös sinä uskallat silloin näyttää tunteesi minulle.
Vastaukset 61
Vanhimmat
sille, ettei meitä tule olemaan. Huomasi sustakin, ettet tosissasi ollut koskaan. Ei enää jaksa juosta toisen perässä, tulee hivenen naurettava olo itselle-kin. Kestihän sitä kauan, enne kuin tajusin. Mutta vielä kai elämää edessä, en ole katkera ;)
kirjottanu mut älä anna periksi, arvostan sua. meinaat ainaki välillä että oon liian nopea, ja se ei oo aina hyvä mut ymmärrätkö että mullaki on välillä vaikeaa, kaikilla meillä. ootko onnellinen nyt? kysyn vilpittömästi.
voisin olla onnellisempikin ja tiedät sen. Uskoisinko, jaksaisinko. Anna sitten se mahdollisuus meille.
sun kans tehdä sen kuitenkin rauhassa, haluaisin tehdä susta onnellisen. luovuttas en helpolla mut hengittää antasin (ainaki vähän ;) )toteuttaa jotain.
mahdollisimman lempeätä vastaanottoa, ettei olisi sulle vaikeaa. Ymmärrän tuon mitä kirjoitit, nyt kun se luki tuossa. Anteeksi, jos olin jyrkkä. Taidan olla vähän tööt joskus. Mutta odottelen...
mulla on miljoona asiaa päässä, mut eihän se tarkota että et mahtus! kerro edes hyvä syy, miks et voi tulla. muu kuin se minkä tiedän.
syy on, etten tiedä haluatko sitä, että tulisin. Tulisin vaikka heti, jos tietäsin, että sulla tunteita.. Minkäs syyn sitten tiedät.. ei se ole se syy, jos sitä tarkoitat. Ainoa syy on etten tiedä sun tunteistasi mitään.
ei tarvitse pyytää minulta :) Eikä sinun tarvitse kovin kauan odotella..... :)
mahdollisuuden kertoa ?ja uskotko edelleen että muhun voi luottaa? välillä on pakko heittää vitsiksi, mut ei elämää jaksas muuten! mikä se on että et voi luottaa! mulla ei oo kamalsti varaa olla epäluotettava. enkä HALUA olla liian nopea.
luotan minä, ei ole ollu syytä olla luottamatta. Uskon että oot luotettava. Mutta miten minä sen mahdollisuuden sulle annan, sitä en ymmärrä.. olenhan yrittänyt jotain antaa. Eikä mulla ole kiirettä. Ei tartte olla nopea. Odottelen.. kaikki on hyvin.
tänään päivällä sellainen olo, että kaikki on hyvin sun suhteesi. En tiedä mistä taivaasta se tipahti, se fiilis, se vaan tuli :) Tykkään.
en oo!! =D rehellisesti en edes muista millon olisin ollu niin iloinen kuin tänää päivällä, en vaan muista!
sinusta :)
mut haluaisin halata silti. ja tietää että tiedät.
minäkin ja pitää kädestäsi kiinni. Ja tietää.
tule pian!
Yhdessä voitamme kaikki esteet. Mitä pikemmin tulet, sen parempi. Naiselta miehelle.
tekisi mieli kamalasta kokeilla mihin meidän juttu kantaisi, mutta kun pääsis tuosta tervehdyksestä pitemälle joskus ;-) Mun vika...
juttuahan tää vähän on ollut..:) mua jännittää aivan sairaasti kans, vaikka oonki jotenkin saanut itseni kasaan ja koittanut lähestyy, sit vaan iskee se et mitähän nyt vaihe?:) heh.
Toivoisin vaan et jotenkin tää kupla poksahtas mikä ajan kuluessa tullu kun hiljaa kaipailtu ja isoja tunteita heitelty ilmoihin, ilman että tunnetaan, se on niin saanut mut pelkäämään..
kumpa voitais vaan jatkaa siitä illasta kun tutustuttiin, hiljaa sipsutellen, tutustuen ,ilman mitään paineita puolin ja toisin..
voitais vaan nauttia tästä tunteesta, ja antaa hetken viedä meitä ihan rauhassa... minne sit veiskään.. sillä ei oo väliä, kunhan saisin vaan tutustua suhun, ennekuin koko tilanne menee niin vaikeeks et on pakko antaa lipua pois, tietämättä oisko meistä voinut sittenkin.. joskus... tulla jotakin...???:(??
ollaan niinku tähänki asti. meillähän menee hyvin vaikka tänään illalla tuntuki pahalta jossain kohtaa. en oo raudasta.
ei se ole helppoa minullekaan. Ehkä siksi olemme antaneet toisillemme ihan väärän kuvan itsestämme. Älä huoli, annan kylä sinulle mahdollisuuden näyttää tunteesi. Yritän uskaltaa siihen itsekin. Luuletko että kaikki kääntyy vielä parhain päin?
kunhan emme luo turhia paineita toisillemme. Olemalla oma itsensä, pääsee jo pitkälle :)
kyllä mä uskon. ollaan sen arvosia. kaikki laulut kertoo jotain susta ja musta. kaikki ei oo kuitenkaan hyviä, mut onneks niin =) älä luovuta.
olla oma itsensä toisen seurassa, muutenki kun sydän hakkaa ja jännittää :/ Pitääkö mun pukea lökäpöksyt jalkaan, ei ainakaan kiristä tunnelmaa?
musta on kiva et sua jännittää, luulikko että haittaa, ei ei. otetaanko uusiksi jossain muualla? oot saattanu kenties huomata että muaki saattaa jännittää.
olla oma itseni ;) Mitenniin on kiva et mua jännittää, musta se ei nyt niin oo kivaa. Sä osaat ainakin peittää sen jännityksen.
sulla ikinä oo näkyny, noh, siis vaatteet on vaan kuori. otetaan ne pois =D tai eipä otetakkaan =) osaan osaan, joopa joo. aina välillä =)
ajatukseen. No ei nyt sentään... Tiedän mä, et sä haluisit vaatteet pois, kyllä mä sen tiedän ;) Päällä ne kuitenkin vielä pysyy. Sydämen pamppailut harvoin näkyy päälle päin.
koska sitä ei tiedä mitä taas keksisin, jos niitä ei oliskaan. mistäpä muuten tiesit, hmmmm, oonko kenties läpinäkyvä ?
asioita. Ja kyllähän sen tietää mitä sä keksisit jos vaatteita ei olis. I know you ;) tiiän mistä syvällä sisimmässäsi haaveilet.
energiaa olis ... mut hei onneks osaan riisua silmilläkin ;) ei tarvi kenenkään ihmetellä kuinka jaksan niin hyvin ;))
takia musta on joskus tuntunut, et oot meinannut syödä mut katseellasi? ;) Ja tiedän että sulla olis energiaa vaikka mihin.
aamupala, lounas ja iltapala vai oliko se yöpala? aarg liikaa paloja, nyt kun ..."olet siinä jääthän vielä vähän" mikä biisi? energiaa on.
laulaa Nelli... Ei yllä sinne asti tämä käsi, joka ojentuu sinua kohti. Kyllä mä tiedän, miten sut saa rauhottumaan. Mulla on keinot :)
liian hyvä, pelottavan hyvä. siinäki voi olla perää et mä en innostukseltani oikeen huomaa. ei musta hyvää kilpaurheilijaa saia ;) susta vois saada.
musta kilpaurheilija, ehkä valmennettavissa ;) On mussakin heikkoudet.. "Pidä musta kii, älä päästä koskaan..." Lupaathan?
kellä on raudat ?=D mä en päästä, "nyt kun olet siinä jääthän vielä" =) mitään kamalan erikoista en tarvis, ja sähän tiesit senkin.
että se magneettinen vetovoima riittää... Eikö sua väsytä yhtään ;) Tämä tyttö menee nyt nukkumaan, mutta pelkää, että tälläinen tyttö helposti unohtuu...
tipuin korkealta ja kovaa =/ jupa juu hyvää yötä.
miksi tipuit korkealta ja kovaa?
hieman omiani. ei auta nyt ei. enpä tytöksi olis ekana luullu, mut joo.
mä nyt mikään tytön tyllerö ole, jos sitä luulit?
et tyttö tyttö, ajattelin jotain toista sukupuolta niinku vähän siis hei, näin vois sanoa. ajattelin MIESTÄ!
ihan sekasin :D joka tapauksessa hyvää yötä sinne sulle. nuku hyvin!
jaksan luulla niin oot hirvee. en sano hyvää yötä!
ei tarvii sanoa joka asiaan jotakin. Tää on kyllä ihan järjetöntä. Ihan siltä varalta, että olis pitänyt sanoa jotain. Ei voi tietää.
mut raksaus on järjetöntä, ja siksi parasta, voi vaan purra toisen korvia.
Odotin jo eilen, mutta ei näkynyt. Teen parhaani, jotta onnistut ja johan olet saanut sanotuksi puolet.
Mutta kerro joskus jotain ihan oikeata, siitä mitä sulle oikeassa elämässä tapahtuu. Mitä teet sun oikean kultasi kanssa jne..
Näistä voisi päätellä, että oikeasti juttelet jonkun kanssa, mutta taidat jutella vaan "itsesi kanssa"? Olisi ikävää, jos joku saisi väärän käsityksen.
vastailin tuolla ap:lle ahkerasti eilen, ja muillekin, jotka mulla laittoi viestiä. Ei se ihan yksin ollut tuo aloittaja tässä..
Mutta viestisi saattaisi olla vaikka mulle tarkoitettu... en tosin yksin juttele, mutta koska mullakin on "entinen" kotona. Mutta jos olisit se hän, johon ihastuin, väittäisin, että olet mustasukkainen, kun jaksat joka ketjuun noita viestejäsi laittaa. Älä suotta ole mustasukkainen, kotisuhteeni on jo ohi. Jos totuuden haluat, niin ollut jo vuosia ohi...
Mutta enhän minä joka ketjuun viestejä laittele. Sinä vaan taidat välillä sekoittaa minut johonkuhun toiseen. Aina silloin tällöin sulle kyllä tänne kirjoittelen. En ole mustasukkainen, ennemminkin kateellinen sille sinun kumppanillesi:)
kertovan siitä kuolleesta suhteestani, kuten pyysit. Voin sen tehdä vaikka en ap. olekaan...
Mutta toisaalta en halua kirjoittaa tänne muista, vain itsestäni. Uusi tunteeni on oma asiani, entisessä suhteessa oli kaksi ihmistä...
Hei! En mie oo kyl pyytäny kertomaan mistään kuolleesta suhteesta, että varmaan meni väärälle henkilölle sitten. Kunhan kokeilin sivusta, kun vaikutti tutulta jutulta:). Älä paljastakaan liikaa täällä... Onnea uuden tunteesi kanssa, toivottavasti kaipaamasi henkilö vastaa tunteisiisi!
mitä kaipaat, mitä sulla ei ole kun aamulla et jaksais.
Viesti ei ollut mulle, mutta haluan sanoa tähän väliin bonuksena, että mulla ei ole mun kultaa ja en jaksa aamulla, koska ikävoin kultaani niin kovasti aina öisin:)
Mutta tänään olen tullut siihen tulokseen ettei taida vastata tunteisiini. Luulen, että hän ajattelisi kuten tuo, jolle vastasin tuossa. Että kaipuuni häntä kohtaan on pelkkää yksinpuhelua ja sitä sen onkin. Siksi tähän tartuin, kun tuo kirjottaja oli täysin oikeassa. Ehkä minun olikin jo aika herätä tästä kauniista unesta...
kuin tuo nimim. Star Quest...minulle ei ole vieressä sitä ihmistä, jonka haluaisin olevan. Eikä hän ole siihen tulossa.
tiedät jos se toinenkin on elänyt unessa? Unessa siitä ettet voisi koskaan hylätä sitä elämää, jota nyt elät. Se ei ole unta, se on painajaista.
hän että minulla on elämä. Ehkä hän pitää minun epämääräisten lähestymisyrityksieni vuoksi täysin luuserina, ja luulee ettei mulla voi elämää ollakaan :( En voi tietenkään tietää mitä hänen päässään liikkuu, mutta en tosiaan tiedä kiinnostaako häntä.
Enkä varmaan koskaan enää uskalla lähestyä häntä (luulen ettei halua sitä), joten en ymmärrä miten saisin tuon koskaan tietää. No, ehkä hän kuulee jostain sen, kun aikanaan muutan yksin asumaan... jos siis jotenkin ihmeessä häntä sattuisi se kiinnostamaan
että tässä ketjussa eikä muissakaan oo yhtään mun viestiä vaan nää samat jatkaa täällä edelleenkin.
nuo viime yön älyttömyydet, alkuketjussa oli samoja, nuo yölliset välijutut oli jonkun muun :)