te palstalaiset, jotka ilmoittavat massaposteista.
Olen itse ollut hieman siipi maassa, kun äitini kuoli aika yllättäen 17. päivä. Olin jo mennyt paikkakunnalle, jossa äiti on, ja aamulla tuli puhelinsoitto, että äiti oli löydetty aamukierrolla kuolleena.
Vaikka tiedän, että lähtö oli kivuton ja hyvä (nukkuessa), ikävä painaa päälle, sillä ainakin minulla tunneside äitiin oli voimakkaampi tietyllä tavalla kuin isään. Miten teillä muilla?
Itselleni oli hyvä kokemus käydä katsomassa äitiä vainajana, mutta en sitten kyennyt laittamaan häntä arkkuun.
Jaksamista teille kaikille, voimia jokaiselle.
Kiitos,
Pihla-67
3
777
Vastaukset 3
- tytär*
Osanottoni, Pihla, ja jaksamista. Minulla tuo sama lienee lähivuosina edessä.
- Pihla-67
osalleni on tullut tavallaan helpotus. Äidin ei enää tarvitse kärsiä, ja hänen toiveensa ehti täyttyä, ettei vuodepotilaaksi.
Hän saa levon isän viereen.
- vaimo lopussa...
suruusi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2271955
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601154- 20985
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125686- 38659
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤223655Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa201587- 38418
- 50418
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42412