eli milloin prismassa on kanta-asiakkaiden päivät jolloin saa esim leluista ja vaatteista 15% alee.
Olen odotellut sitä ja aion ostaa silloin joululahjoja.
Olen odotellut sitä ja aion ostaa silloin joululahjoja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yksi tällä palstalla haukutuista Prisman yrmeistä kassatädeistä kertoi, että 1. - 5.12. on jäsenille -15 % käyttötavaroista (siis ei elintarvikkeista)
Muuten minä en ihan oikeasti ole tavannut siellä niitä yrmeitä kassatätejä. Itsellä on kolme "suosikkikassaa", M-K, K ja S (joista kukaan ei ole blondi :-) ), joista yleensä joku on vuorossa.
Ongelma tulee silloin, kun he ovat kaikki, jolloin on valinnan vaikeus kassajonosta. Tilanne on päinvastainen, kun kukaan heistä ei ole kassalla. Onneksi sieltä löytyy niitä ystävällisiä, hymyileviä ja kohteliaita kassanhoitajia "riittävästi"
nyt voin vähän suunitella juttuja. Minäkään en ole niitä yrmeitä tavannut. Joku juttelee enemmän ja joku vähemmän, mutta asiallisia kaikki on ollu.
kova puheenaihe... mahtaa ihan korvia kuumottaa prisman tyttösillä...
Alepäivät alkaa lauantaina!
tammikuuhun niin silloin se alkaa. Nimittäin ensi vuoden joululahjojen hankinta ja halvalla.
Täällä etelässä on taas tuplabonarit, joista te siel böndel saatte vaa haaveilla :>
HOK-Elanto rules.
NO SEHÄN ON HYVÄ KUN SAAT TUPLABONARIT, SENKIN KÖYHÄ!
En muista onko HOK-Elanto s-bonuskauppa mutta kyllä se meikäläisten kortti käy siellä Helsingissäkin ihan samalla tavalla... voi jessus että pitää olla ihmisen köyhä päästään. Eikö sinua yhtää hävetä kehua joutavalla? Haloo?
Kyllähän se teitin kortti siellä etelässä varmaan käy. Epäilen että kyse oli vaan siitä että noita tuplabonuspäiviä on vain HOK-Elannon Prismoissa ym. liikkeissä. Niistä saa täällä vaan haaveilla :(