Minulla on tietokoneessa cd/dvd-asema, jossa lukee DVD-Dual double-layer (support DVD R Double layer/DVD -alekkain RW. Lisäksi merkinnät DVD R DL ja DVD R/W. Minkätyyppiset, millä merkinnöillä varustetut tallentavat dvd-levyt sopivat asemaan jotta saan tallennettua levylle jotain? Kokeilin jotain R levyä muttei toimi.
Mitkä tyhjät dvd-levyt
käyvät koneelleni?
6323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuulostaa siltä että kaikki pitäisi käydä. Miten yritit polttaa sillä? Käytitkö Neroa? Vai yrititkö suoraan vaan raahta tiedostoja sinne?
Koitin polttaa Nerolla, joka ei lopulta antanut polttaa. Muttei datalevynkään teko onnaa. En tiedä missä mättää.
koneeseen ja avasit neron... (en tie onko kaikissa versioissa) ´jossain versiossa pitää valita polttako cd vai dvd levyn... kait vasen ylä laita.. valitsitko sieltä oikean vaihto ehdon
Kyllä aseman ja ohjelman pitäisi mielestäni tunnistaa, että kyse on nimenomaan dvd-levystä. Kun valitsen Nero-ohjelmasta vielä polta dvd-datalevy.
Nyt onnistuin polttamaan jotain dvd-levylle, mutta kun laitan cd:n asemaan näyttää että siellä ei ole mitään. Ei siis pysty käsittelemään sinne tallennettua tietoa??:O
näkyäkään koska poltit dvd:lle ja laitat kuitenkin cd:tä asemaan.