AA vs. kalaparvi

Pokeropro

Miten pelaat AA:n limitissä 4-6 maksajaa vastaan?? siis noissa pikkulimiteissähän on aina noin paljon maksajia, Siis lähes aina oon hävinny ja aina paljon! siis aina joku saa kaks paria,suoran tai värin ja AA ei sit osaa foldata... AA on paska käsi limitissä yleensä kaks outtia, sit vaikka saat setin, joku saa suoran tai värin, eli sun täytyy saada eka kaks outtinen kiinni lisäks boardin täytyy pariutua! joku Axs on paljon parempi kalaparvee vastaan, jos osuu voitat monesti ison potin, toisella voi olla pienempi väri, suora jne. Tuo AA pitää varmaan pelata hemmetin varovasti kalaparvee vastaan??

6

941

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haahhhhhhaaaaaaaaaaaa

      paljon parempi on jos pelaat no-limittiä niin kuin mä!!!

    • pelattava...

      Tuo on aivan totta. Vetokäsille saa niin hyvät kertoimet että roikkujia riittää. Monet kokeilevat onnellakin. Joskus ollut nl:ssäkin semmoisia tapauksia jotka ovat maksaneet peruskorotukset 9,2offilla ja saaneet triplat flopilta. Korpeehan nuo. Voithan siirtyä nl:ään niin ei tule tuota ongelmaa vaan voit korotuksilla tiputtaa isomman osan pelaajista pois.

      Kannattaa korottaa ja betata lisää mutta jos floppi näyttää pahalta tai on selvät suorat/suorat/värit niin kannattaa silloin varoa.

      • pokeri guru

        foldaa aina AA niin ei tuu niit tappiot,nii mä pelaan


    • AA ei ole enää hirveän vahava jos pelaajia on paljon mukana. Siitä osottava luopua flopin jälkeen jos floppi on vaarallinen.

    • Näin meillä

      Koeta pikku NL ää. Pikkulimiitissä ja isoissakin on se ongelma NL ään verrattuna että A) Lyöntien suuruuksista et voi päätellä mitään B)Pelaajien määrän karsinta hankalaa C)Et voi lyönneillä satuttaa huonoja pelaajia niin paljon kuin NL ssä.

      Fixu on toki jossain mielessä turvallisempaa mutta koen NL än olevan kokemattomia vastaan huomattavasti helpommin pelattavaa. Pari kättä riittää kaverien puhdistuksiin.

    • tätä.

      Siirry 5-6 hengen rinkeihin,karsii jo sekin muutaman vetäjän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      64
      5674
    2. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      67
      3443
    3. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      23
      3161
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      113
      2906
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      64
      2377
    6. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      40
      1785
    7. Mikä ihmeen v&v megastore?

      Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.
      Järvenpää
      1
      1308
    8. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1215
    9. Miksi kastetaan luterilaisia ?

      Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt
      Kaste
      180
      1041
    10. Missä kuussa hän on syntynyt!!

      Vai maassa??? 🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      59
      870
    Aihe