AA vs. kalaparvi

Pokeropro

Miten pelaat AA:n limitissä 4-6 maksajaa vastaan?? siis noissa pikkulimiteissähän on aina noin paljon maksajia, Siis lähes aina oon hävinny ja aina paljon! siis aina joku saa kaks paria,suoran tai värin ja AA ei sit osaa foldata... AA on paska käsi limitissä yleensä kaks outtia, sit vaikka saat setin, joku saa suoran tai värin, eli sun täytyy saada eka kaks outtinen kiinni lisäks boardin täytyy pariutua! joku Axs on paljon parempi kalaparvee vastaan, jos osuu voitat monesti ison potin, toisella voi olla pienempi väri, suora jne. Tuo AA pitää varmaan pelata hemmetin varovasti kalaparvee vastaan??

6

858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haahhhhhhaaaaaaaaaaaa

      paljon parempi on jos pelaat no-limittiä niin kuin mä!!!

    • pelattava...

      Tuo on aivan totta. Vetokäsille saa niin hyvät kertoimet että roikkujia riittää. Monet kokeilevat onnellakin. Joskus ollut nl:ssäkin semmoisia tapauksia jotka ovat maksaneet peruskorotukset 9,2offilla ja saaneet triplat flopilta. Korpeehan nuo. Voithan siirtyä nl:ään niin ei tule tuota ongelmaa vaan voit korotuksilla tiputtaa isomman osan pelaajista pois.

      Kannattaa korottaa ja betata lisää mutta jos floppi näyttää pahalta tai on selvät suorat/suorat/värit niin kannattaa silloin varoa.

      • pokeri guru

        foldaa aina AA niin ei tuu niit tappiot,nii mä pelaan


    • AA ei ole enää hirveän vahava jos pelaajia on paljon mukana. Siitä osottava luopua flopin jälkeen jos floppi on vaarallinen.

    • Näin meillä

      Koeta pikku NL ää. Pikkulimiitissä ja isoissakin on se ongelma NL ään verrattuna että A) Lyöntien suuruuksista et voi päätellä mitään B)Pelaajien määrän karsinta hankalaa C)Et voi lyönneillä satuttaa huonoja pelaajia niin paljon kuin NL ssä.

      Fixu on toki jossain mielessä turvallisempaa mutta koen NL än olevan kokemattomia vastaan huomattavasti helpommin pelattavaa. Pari kättä riittää kaverien puhdistuksiin.

    • tätä.

      Siirry 5-6 hengen rinkeihin,karsii jo sekin muutaman vetäjän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      280
      10286
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      244
      5983
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5414
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5038
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3315
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2704
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2602
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2434
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2274
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2197
    Aihe