Miten pelaat AA:n limitissä 4-6 maksajaa vastaan?? siis noissa pikkulimiteissähän on aina noin paljon maksajia, Siis lähes aina oon hävinny ja aina paljon! siis aina joku saa kaks paria,suoran tai värin ja AA ei sit osaa foldata... AA on paska käsi limitissä yleensä kaks outtia, sit vaikka saat setin, joku saa suoran tai värin, eli sun täytyy saada eka kaks outtinen kiinni lisäks boardin täytyy pariutua! joku Axs on paljon parempi kalaparvee vastaan, jos osuu voitat monesti ison potin, toisella voi olla pienempi väri, suora jne. Tuo AA pitää varmaan pelata hemmetin varovasti kalaparvee vastaan??
AA vs. kalaparvi
6
941
Vastaukset
- haahhhhhhaaaaaaaaaaaa
paljon parempi on jos pelaat no-limittiä niin kuin mä!!!
- pelattava...
Tuo on aivan totta. Vetokäsille saa niin hyvät kertoimet että roikkujia riittää. Monet kokeilevat onnellakin. Joskus ollut nl:ssäkin semmoisia tapauksia jotka ovat maksaneet peruskorotukset 9,2offilla ja saaneet triplat flopilta. Korpeehan nuo. Voithan siirtyä nl:ään niin ei tule tuota ongelmaa vaan voit korotuksilla tiputtaa isomman osan pelaajista pois.
Kannattaa korottaa ja betata lisää mutta jos floppi näyttää pahalta tai on selvät suorat/suorat/värit niin kannattaa silloin varoa.- pokeri guru
foldaa aina AA niin ei tuu niit tappiot,nii mä pelaan
AA ei ole enää hirveän vahava jos pelaajia on paljon mukana. Siitä osottava luopua flopin jälkeen jos floppi on vaarallinen.
- Näin meillä
Koeta pikku NL ää. Pikkulimiitissä ja isoissakin on se ongelma NL ään verrattuna että A) Lyöntien suuruuksista et voi päätellä mitään B)Pelaajien määrän karsinta hankalaa C)Et voi lyönneillä satuttaa huonoja pelaajia niin paljon kuin NL ssä.
Fixu on toki jossain mielessä turvallisempaa mutta koen NL än olevan kokemattomia vastaan huomattavasti helpommin pelattavaa. Pari kättä riittää kaverien puhdistuksiin. - tätä.
Siirry 5-6 hengen rinkeihin,karsii jo sekin muutaman vetäjän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks645674Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673443Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233161- 1132906
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642377Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401785Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11308En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131215Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801041- 59870