AA vs. kalaparvi

Pokeropro

Miten pelaat AA:n limitissä 4-6 maksajaa vastaan?? siis noissa pikkulimiteissähän on aina noin paljon maksajia, Siis lähes aina oon hävinny ja aina paljon! siis aina joku saa kaks paria,suoran tai värin ja AA ei sit osaa foldata... AA on paska käsi limitissä yleensä kaks outtia, sit vaikka saat setin, joku saa suoran tai värin, eli sun täytyy saada eka kaks outtinen kiinni lisäks boardin täytyy pariutua! joku Axs on paljon parempi kalaparvee vastaan, jos osuu voitat monesti ison potin, toisella voi olla pienempi väri, suora jne. Tuo AA pitää varmaan pelata hemmetin varovasti kalaparvee vastaan??

6

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haahhhhhhaaaaaaaaaaaa

      paljon parempi on jos pelaat no-limittiä niin kuin mä!!!

    • pelattava...

      Tuo on aivan totta. Vetokäsille saa niin hyvät kertoimet että roikkujia riittää. Monet kokeilevat onnellakin. Joskus ollut nl:ssäkin semmoisia tapauksia jotka ovat maksaneet peruskorotukset 9,2offilla ja saaneet triplat flopilta. Korpeehan nuo. Voithan siirtyä nl:ään niin ei tule tuota ongelmaa vaan voit korotuksilla tiputtaa isomman osan pelaajista pois.

      Kannattaa korottaa ja betata lisää mutta jos floppi näyttää pahalta tai on selvät suorat/suorat/värit niin kannattaa silloin varoa.

      • pokeri guru

        foldaa aina AA niin ei tuu niit tappiot,nii mä pelaan


    • AA ei ole enää hirveän vahava jos pelaajia on paljon mukana. Siitä osottava luopua flopin jälkeen jos floppi on vaarallinen.

    • Näin meillä

      Koeta pikku NL ää. Pikkulimiitissä ja isoissakin on se ongelma NL ään verrattuna että A) Lyöntien suuruuksista et voi päätellä mitään B)Pelaajien määrän karsinta hankalaa C)Et voi lyönneillä satuttaa huonoja pelaajia niin paljon kuin NL ssä.

      Fixu on toki jossain mielessä turvallisempaa mutta koen NL än olevan kokemattomia vastaan huomattavasti helpommin pelattavaa. Pari kättä riittää kaverien puhdistuksiin.

    • tätä.

      Siirry 5-6 hengen rinkeihin,karsii jo sekin muutaman vetäjän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      292
      6790
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      246
      6328
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      43
      5691
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      161
      5044
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      42
      3858
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      219
      3794
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      136
      3501
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      46
      3177
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      5
      3175
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      362
      2900
    Aihe