valtiolta yli miljoona euroa vuodessa, että sillee.
Maretariumissa käyntejä 50 000 vuodessa paljonko kävijät jättää euroja kaupunkiin. Toriparkki toi yli 50 miljoonan investoinnin ja tuo koko ajan lisää ja onhan parkkeeraminen maksanut ennenkin saarella.
Maretariumissa käyntejä 50 000 vuodessa paljonko kävijät jättää euroja kaupunkiin. Toriparkki toi yli 50 miljoonan investoinnin ja tuo koko ajan lisää ja onhan parkkeeraminen maksanut ennenkin saarella.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mitään tolkkua, tuolla miljoonan vuokratulolla saa vaikka mitä,,,,maksaakos valtio muös nämä kiinteistökulut ja ym. maksutkin?
Miljoona on niin iso raha,,,,taitaa olla tuottaisa laitos pidemmän päälle!
saarelta
..siellä saarella joskus. Mercatoriin en sitten koskaan ehtinyt ja nyt se on konkassa. Maretariumissa en oo koskaan käyny. Toriparkissa kerran silloin kun pasaati aukes (kaveri kyllä oli kuskina ja maksoi parkin, en minä, jos siellä vellamossa ees yhden kerran tulis käytyä.
asenne. Täysi paska kaikki on tyhmää, kallista ja paskaa. Aivan sama mitä on kunhan pääsee haukkumaan.
Vittu miten maalaismainen asenne ollaan 2000 luvulla ja nyt täytyy asioista jotakin maksaakin. Varmaan oletkin perusS jolle mikään ei ole ikinä hyvin tekis asian miten tahansa.
MISITE HUUTA.Suomi oikeen hyvä maaa.antaa asunto ja rahaa vaate ja ruoka.kaikki ilmasta koulu kaikki
telkkari jääkaapi. vaihe pyörää nahkatakkii.
kaikki ilmasta sosu oikeen hyvä rahaa antaa.
Jaksaa tota toriparkkia puolustella. Kyllä parkkipaikkoja olisi saanut ihan tarpeeksi muilla keinoilla kun rakentamalla joku vitun luola.
Ja jos kaupoille on kysyntää niin kyllä kauppiaat tekee ite parkkipaikkansa. No helppohan se on vetää pässiä narusta.
todellakin.
Suomen ainoa sodanaikainen sukellusvene Vesikko on Suomenlinnassa.Suomen Joutsenkaan tuskin tulee ,joten mitä merimuseolla on näytteillä.Sapokassa on jo pirun kallis kalakauppa ja tästä tulee samanlainen ellei sinne tule muutakin nähtävää kuin Einarin lasikuiduttama meriläismallinen jota ei ollut varaa viedä kaatopaikalle..