Tai on virheellinen? Laitehallinnassa on muut laitteet,keltainen kysymysmerkki. Alla tuntematon laite ja keltainen kyssäri. Emo on Asus A8N-sli deluxe, win XP home käyttöj. Näytönohj. Ati redeon X800 xl
Ati ohj., nvidia ohj., ääni ohj.,ja molemmat verkot toimii. Tuntematon laite /tiedot löytyy
Device Instance Id laite. Googlella löytyy jotain Enggu selityksiä mutta ei ymmärrä kieltä. Toivoisin jotain apua. Kiitos!?
Ati ohj., nvidia ohj., ääni ohj.,ja molemmat verkot toimii. Tuntematon laite /tiedot löytyy
Device Instance Id laite. Googlella löytyy jotain Enggu selityksiä mutta ei ymmärrä kieltä. Toivoisin jotain apua. Kiitos!?
Vastaukset 5
Vanhimmat
smbus eli ei mitään vakavaa.
Näytönohjain puuttuu ainakin.
Ati radeon ohj., nvidia ohj., ääni ohj.,ja molemmat verkot toimii,nämä ohjaimet on.
Ei se ole ihme jos on vikaa koneessa kun on atin sekä nvidia ajurit yhtaikaa koneella. Ihme että vielä käynnissä pysyy. Vaan ei pitkään enää.
ootsie junttero ikuna kuullu sellasesta kuin PIIRISARJA. Nvidia tekee sellasii. Esim. siinä koneessa johon kytketyllä näpyttimistöllä tätä kirjoitetaan, on NVidian piirit. Toki ne olis voinu jättää asentamattakin, silloin olis pois toiminnasta vain massamuistiohjaimet, äänet, verkkokortti ym. turhaa sälää.
Alkuperäistä kysyjää tuskin voidaan auttaa kun ei vieläkään ole vaivautunut kertomaan edes mille osastolle se probleemalaite menee, se että piirisarjalle ja äänille näyttökortille on ajurit asennettu jättää ihan pikkasen valinnan varaa sen suhteen mitä ei mahd. ole asennettu (itselläni näkyy kaikkiaan 72 laitetta eikä "show hidden devices" ole päällä...)