Vieläkö Ihodessa voi pelata kohtuuttomasti köyhtymättä? Tuli aikoinaan paukutettua sitä 20 pennin pajatsoa iltakaudet. Meni kansanterveydelle meikäläisen kesätyötiennestit silloin. loppurahoilla ostettiin puoliks kaverin kanssa Colt -aski. ja kahvi maksoi silloin 60 penniä!
Ihoden bensa-asemalla vielä 20 centin pajatso?
5
1138
Vastaukset
- enää sitä
JASSOO Eu perkele kielsi
- Kahvinkaataja-tyttö
Siellä me henkilökunta pelaillaan aina lepotauoilla. Kolikoitakin on melkeen ämpärillinen. Vesa Keskinen olis sen ostanutkin ja Sedukin oli kiinnostunut. Mutta niinkuin sanoit se on Ihoden huoltaoasematoiminnan kansanperinnettä. Se kuuluu Ihodeen , niinkuin se hevonen kärryineen.
- ainoa oikea ostopaikka
Kahvinkaataja-tyttö kirjoitti:
Siellä me henkilökunta pelaillaan aina lepotauoilla. Kolikoitakin on melkeen ämpärillinen. Vesa Keskinen olis sen ostanutkin ja Sedukin oli kiinnostunut. Mutta niinkuin sanoit se on Ihoden huoltaoasematoiminnan kansanperinnettä. Se kuuluu Ihodeen , niinkuin se hevonen kärryineen.
maailman parhaat tuulilasit!
- Skin-De
Ihan Ihodes värkätty klasi. tummennukset yläreunas. Lähti vaan halkeen kiveniskusta jossain Pyhämaas kun mustikas käytti. Katsastus setä vaati vaihtamaan. Enää ei lukenu IHO, vaan Pilkington.
- Anonyymi
Tosin vimeksi siinä oli Saint Gobain-logo, ja nyt, kun sekin loppui, niin jotain muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658