Sanokaapas OIKEITA

Luonnonsuojelujärjestöjä kun nämä greenpeacet sun muut hihhulijärjestöt ei oikein nappaa.
10522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No mitkä ovat kriteerit, jos esim. Greenpeace ei käy. Millä perustein Greenpeace ei ole oikea luonnonsuojelujärjestö?

Äänestä

Metsähallitus tietysti on ainoa todellinen luonnonsuojelujärjestö.

Tekemällä metsäautoteitä, hakkaamalla vanhat metsät ja myymällä rikkaille rantoja se suojelee tehtävässään epäonnistuneen luonnon jälleen luonnolliselle tolalle. Luonnonsuojelua on myös rahastaa kansalaisia rahanarvoisista luontoaktiviteeteista.

Luonto toimii vain muutaman vuosimiljoonan tiedolla, mutta METSÄHALLITUS FOREVER!

Äänestä
  • Kerrassaan oivallinen kirjoitus! Ei täällä suomi24-palstalla kaikki näköjään ole tyhmiä!

    Äänestä

On niin vaikee, ettei tule mieleen yhtäkään.

Äänestä

jätät vain ne pullot särkemättä luontoon ja ajat saastuttavan tuunatun korollasi romuttamoon.

Ei siihen mitään järjestöjä tarvita.

Äänestä

pysyt MTK:n jäsenenä. Sen parempaa luonnonsuojelujärjestöä ei löydy. Jämäkästi puolustaa hakkuuaukkoja, eikä salli vesistöjen pilaamista.

Äänestä

sekä Pelastusarmeijaa ja seurakuntapiirejä. Kierrättävät tavaroita, harjoittavat omaehtoista käsin tekemistä ja aineettomienkin hyödykkeiden jakamista. Juoruja on tosin kaihdettava, ne tuhoavat luontoa. Kahvinjuonti yleistä, tosin usein Reilun kaupan.
Miehille on vaikeampi keksiä luontoa säästävää harrastusta tai harrastuspiiriä. Ehkä luontoon liittyvä kerho, partio, lintu-tms.bongaus (tytötkin käyvät) - mutta vain pyöräilymatkaetäisyydellä.
Ja ainahan Marttoihin voi perustaa vaikka Martti-osaston. Omatekoisen pipon ja lapasten teko pitää poissa luontoa tärväävistä toiminnoista, esim. autolla kaahaamisesta.

Äänestä
  • On ykkönen.Puut lähtee jamuukin RAHASTUS TOIMII.Vaan löytypä yks asia mistä ei ollut vielä valmiina rahastusprosuuria,kysyin matkailuperävaunlle lupaa hirvikaudeksi .EI kuulemma voi antaa,mut kauppasivat 20tonnin tonttia.

    Äänestä

Nuo taitaa olla nuo metästys seurat aika hyviä luonnon suojelu järjestöjä ja riistanhoitoyhditykset.
Perustelut: tappaavat pois noita pienpetoja, pittäävät hirvikannan kurissa, ruokkiivat eri elukoita.

Äänestä

Pantiittiako ne ny oli vai oliko se hemputin pampers! Eikös ne semmoset suojele luontua! Sahhailevat haulikoistaki piiput poikki! Ja partaa ja tukkaa ne ei ainakaan tuihaan leikkaa ja suojelurahoja kuulemma keräilevät, että kyllä ne tietysti luonnonystäviä on..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mehtästäjäukkeli kirjoitti:

Luonnonsuojelujärjestöjä kun nämä greenpeacet sun muut hihhulijärjestöt ei oikein nappaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu