Normaali vääntö tyhjäkäynnillä?

Millä kierroksilla 1,6 Stilon moottori normaalisti hyrrää tyhjäkäynnillä? Onko 900 normaali vääntö?
"Engine Faultin" jälkeen imusarjan paineentasaaja vaihdettiin, koska tyhjäkäynnillä kierrokset heitteli ihan sikana ja sammahteli tyhjäkäynnillä risteyksiin..toivottovasti ei enää tarvita hinuriautoa
1434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moi, jos 1.6 fiusta tyhjäkäynnillä lähtee 900 Nm:n vääntö, kone on HUIKEA!

Tarkoittanet normaaleja kierroksia? Vääntö ja kierrokset ovat kaksi täysin eri asiaa. Tyhjäkäyntikierroksina 900 varvia ovat normaalit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ritchie2 kirjoitti:

Millä kierroksilla 1,6 Stilon moottori normaalisti hyrrää tyhjäkäynnillä? Onko 900 normaali vääntö?
"Engine Faultin" jälkeen imusarjan paineentasaaja vaihdettiin, koska tyhjäkäynnillä kierrokset heitteli ihan sikana ja sammahteli tyhjäkäynnillä risteyksiin..toivottovasti ei enää tarvita hinuriautoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu