Hodgson jättää Suomen

Juomari45

ja sitten jättää Litmanen ja Hyypiäkin, joten suomen mahdollisuudet selvityä mm-kisoihin ovat nyt jo menneet.

5

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin, vaikka Hodgson jättääkin Suomen ja rodennäköisesti Litti ja Hyypiäkin, niin ei Suomi ole vielä yhtikäs mitään toiveita mennettänyt. Tottakai Litti ja Hyypiä ovat kantavia voimia, ja Hodgson teki komeaa jälkeä EM-karsinnoissa, mutta onhan Suomella monia muitakin huippupelaajia. Tainio, Kuqi, Forssell, Eremenko jr.,... jne. Toivottavasti löytävän hyvän valmentajan. ;-)

      • Juomari45

        jossain vaiheessa ainakin lopettavat maajoukkueessa.

        Olisi jo aika muutenkin alkaa vaihtaan pelaajija, onhan noitten nykyisten ukkojen kyvyt jo nähty mitä ne on.


    • Ja monesti

      Jos tähän tiedettäisiin jo Suomen mahdollisuuksien kaatuneen niin kyllä olisi jo kriisipalaverit sovittu aivan lähipäiville.

      Katso vaikka alle 21-karsintoja kuka on 6 lohkon kärjessä Skotlantiko ei ei Tanska no ei vaan SUOMI
      http://www.palloliitto.fi/viestinta/?num=103044

    • amatöör

      Luojan kiitos Roy "Pitkää palloa maalille ja Shefkiä perään" Hodgson lähtee muualle. Ei sillä mielestäni oikein ollut homma hanskassa Suomen valmentajana. Koko karsintojen ajan Hodgson peluutti target-systeemiä hyökkäyksessä vaikka maajoukkueessa on vain yksi varsinainen target-pelaaja. Ja sekin huono!
      Suomessa on paljon nousevia nuoria pelaajia jotka toivottavasti pääsevät pelaamaan maajoukkueessa nyt kun vanhat parrat lopettelevat (?). Mielelläni näkisin joskus Litmasen Suomen päävalmentajana.

    • MMMJKLMSÖS

      VIE SUOMEN MM-KARSINTOIHIN JA EM-KARSINTOIHIN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      171
      4167
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      113
      3591
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      251
      3059
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1749
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      166
      1392
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1295
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      32
      1180
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      67
      1025
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      69
      891
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      90
      873
    Aihe