Verkkopalvelimen asennus, käyttöjärjestelmänä Windows 2000 Serveri
1. Miksi tarvitaan ajurilevykkeitä?
2. Miksi palvelimelle määritellään useampia IP-osoitteita?
3. Miten palvelinohjelmisto eroaa työaseman käyttöjärjestelmästä?
3 kysymystä..Windows 2000 Serveri
6
712
Vastaukset
- näihin itse vastata
niin ilmoita ihan hyvällä sinne kouluun että et osallistu kurssin loppukokeisiin.
Jos nuo ovat liian vaikeita koulutehtäviä sulle niin älä ihan oikeasti edes harkitse ammattia tältä alalta. Ei tule onnistumaan.- vastauksia haetaan
Kiva kun täällä on auttavaisia ihmisiä?
Ikävä tuotta pettymys, mutta en ole kuule edes vielä ammattikoulussa, yläaste on katsos vielä kesken. Eikä edes ammatti alalta kiinnosta, sen sijaan ihan kunnolliset vastaukset ilman mitään v*ttuilua kiinnostaa, kun en internetistäkään vastausta ole onnistunut kaivamaan. - on penteleen
vastauksia haetaan kirjoitti:
Kiva kun täällä on auttavaisia ihmisiä?
Ikävä tuotta pettymys, mutta en ole kuule edes vielä ammattikoulussa, yläaste on katsos vielä kesken. Eikä edes ammatti alalta kiinnosta, sen sijaan ihan kunnolliset vastaukset ilman mitään v*ttuilua kiinnostaa, kun en internetistäkään vastausta ole onnistunut kaivamaan.aktiivinen peruskoululainen kun perjantain ja lauantain välisenä yönä kello kahden aikaan kyselee moisia. Olisit kännissä niin kuin muutkin.
- .............
on penteleen kirjoitti:
aktiivinen peruskoululainen kun perjantain ja lauantain välisenä yönä kello kahden aikaan kyselee moisia. Olisit kännissä niin kuin muutkin.
Vapaapäivinä otan kaiken irti kun ei tarvitse aamulla herätä, joskaan en kännäämisen merkeissä.
..Mä en kato ole massapersoona.
"Olisit kännissä niin kuin muutkin."
Jos et kerran ole massapersoona, niin asenna kerralla kunnon Linux-palvelin. En ymmärrä, miksi jotkut ottaisivat vaivoikseen moisen Microsoftin lutkun. ETENKÄÄN yksityiset. ;)
- juurnäin
Heitä se winukka jonnekin ja asenna oikea palvelin, linux. Aloita vaikka RH fedora corella ja sitten, kun osaat enempi niin Debian tms. tosimiehen jakelupaketti :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13714368Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va315970SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1555551Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3094389HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.404151"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant153634Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan253578Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632665Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.951472