Keskisen haastattelu täällä

Keski-ikäinen mies ja hänen nuori köyhistä oloista lennätetty "tyttöystävä"

http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/vesan-ja-natalian-ensimmainen-yhteishaastattelu
7512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

helskutin nätti tyttö.

Äänestä
  • kielenne on yllättävän vaikea puhua." toteaa muodollisesti Natalia, Hymyn haastattelussa.
    Kuienkin Natalia myöhemmin osoittaa lähes täydellistä suomenkielen taitoa, kun hän vastaa kysymykseen "Millaisen isän lapsesi Vesasta saisivat?"

    Natalian on merkitty vastanneen:"...pojanviikareiden...häntä."

    Huomaa, että sana "pojanviikari" esiintyy jo SEURAN nro 33/2002 haastattelussa, Vesa Keskisen yhteydessä.

    Äänestä

  • Miksi kaikissa Vesasta ja Nataliasta kertovissa lehtijutuissa kirjoitetaan Natalian iästä puhuttaessa "ilmoittaa iäkseen"?

    Eikö kukaan median edustaja ole vielä nähnyt Natalian henkilöpapereita, ja niistä syntymävuotta?

    Äänestä

  • On-on. Tyttömäisen kapoinen tyttö on. Pitäs tietää ikä, jotta vois sanoa, kasvaako sen rinnat vielä - vai joutuuko se laitattamaan silkonit isommat bosat saadakseen!

    Äänestä

  • Ikä todettu? kirjoitti:

    Miksi kaikissa Vesasta ja Nataliasta kertovissa lehtijutuissa kirjoitetaan Natalian iästä puhuttaessa "ilmoittaa iäkseen"?

    Eikö kukaan median edustaja ole vielä nähnyt Natalian henkilöpapereita, ja niistä syntymävuotta?

    Kellekään median edustajalle näyttääkään,nuku hyvin.

    Äänestä

  • Henkkareita kirjoitti:

    Kellekään median edustajalle näyttääkään,nuku hyvin.

    Jos Seiska-lehden mukaan Natalia Vesan syntymäpäivä-teltassa ilmoittaa iäkseen 17-vuotta, mutta Vesa kiirehtii "hätiin" korjaamaan ikää - eikä mitään todisteita väitetystä 20-vuoden iästä ole olemassa, niin kyllähän siinä NORMAALIÄLYISELLÄ epäilykset heräävät.
    (Ei kansaa voi miten tahansa pitää pilkkanaan, ja pisutella silmään!)

    Äänestä

  • Henkkareita kirjoitti:

    Kellekään median edustajalle näyttääkään,nuku hyvin.

    Jos mitään salattavaa ei ole, voi passista peittää sukunimen, ja henkilötunnuksen muun osan, ja NÄYTTÄÄ VAIN SYNTYMÄVUODEN.
    (Jos taas henkilön syntymävuosi kestää päivän valon, ei sitä tarvitse salailla.)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahalla saa ja hevosella pä... kirjoitti:

Keski-ikäinen mies ja hänen nuori köyhistä oloista lennätetty "tyttöystävä"

http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/vesan-ja-natalian-ensimmainen-yhteishaastattelu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu