meillä on bichon frise, ja haluisin neuvoja kuinka harmaantuneet tassut ja vuotavien silmien aluskarvat saisi taas valkoisiksi kun ei tahdo pestessä millään lähtä..
valkoinen koira puhtaaksi
6
919
Vastaukset
- Miumau
Käyppäs kysäisemässä jostakin eläinliikkeestä valkoisen koiran turkille tarkoitettua ainetta, joka poistaa siihen tulleet värjäymät. En nyt yhtään muista aineen merkkiä tai hintaa, mutta sellaista on kyllä olemassa.
Selität vain mistä on kyse niin varmasti apu löytyy. :) - entinen trimmaaja
tassut on helppo saada valkoiseksi kun pistät koirasi kylpyyn ja hierot tassuihin ensin vaikka pikkuisen ruokaöljyä ja sen jälkeen peset fairylla astianpesuaineella,kuivaat föönillä kuivaksi niin varma on että tassut on hohtavan valkoiset,mutta suupielet ja silmien alla punertaviks värjätyt karvat ei saa valkoiseksi mutta voi varovasti ohentaa karvat saksilla niin ne ei näy niin hyvin.
Öljy on talvella kaupunkikoiran ainoa pelastus päästä autoöljy ja suola klimpeistä eroon fairy,tassut vaan kunnon pesuun.
Monen vuoden kokemuksella,onnea pesuun.- Anonyymi
Yep
- Anonyymi
Tää on ihan huippu! Tällä olen saanut poistettua valkoisesta koirastani värjäytymiä:
https://www.poodleshop.fi/product/55/groomers-edge-alpha-white-shampoo- Anonyymi
Oho, ehkä turhaan annoin vinkkejä.. tämä olikin tosi vanha ketju :D
- Anonyymi
Valkaisuaineet on tehokkaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006524
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313900törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303315Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3811792- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471053Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889