Voisiko joku kertoa millainen aamupala on Hotelli Mercure Budapest City Center:ssä (Ent.Taverna). Kannattaako syödä siellä vai etsiä jokin kahvila? Saako kylpylöistä vuokrattua pyyhkeitä vai pitää olla omat? Pitääkö olla omat pesuaineet? Onko ohjeistus entlanniksi? Onko Ooppera-esityksiin millainen pukukoodi, riittääkö siistit suorat housut ja paita, vai pitääkö olla oikein kokopuku?
aamiainen, kylpylä, pukeutuminen
2
809
Vastaukset
Aamupala on oikein hyvää siellä.
Lue kylpylävinkejä "Anna Anna" kuvallisesta matkakertomuksesta. On pyyhkeitä saatavaissa. Panttisumma vuokrauksen hinta. Englantia & saksaa löytyy seinästä, mutta henkilökunta ei puhu sujuvasti mitään kieltä.
Oopperassa on sekä että.
Tarkistelkaa mikä hintanen paikka on saatu. Koska on pääportti suunta olemassa, ja halvimmille paikoille ihmiset menevät sivulta sisään ja sitten ylös. Siellä myös farkutkin ovat näkyvissä.Yleisesti kyllä suorat housut ja kaunis paita helmiä sopii :)- hamupipöke -
Monika jo jotain vastailikin. Olen samaa mieltä ettei puku ole välttämätön.
Kannattaa syödä hotellissa aamupala. Silti suosittelen ehdottomasti etsimään myös jonkin kahvilan. Tässä muutama vinkki.
Esim. siinä lähes oopperaa vastapäätä, Andrássy-kadun toisella puolella on yksi Budapestin parhaista kahviloista, Müvész. Se on ehkä kaupungin toiseksi hienoin kahvila (tämä ihan mun epävirallinen henk.koht luokitus, ei perustu mihinkään muuhun kuin mutuun ja hyvään paikallistuntemukseen).
Hienoin kahvila on (saman luokituksen mukaan) Gerbeaud, joka sijaitsee kävelykadun päässä Vörösmarty-aukiolla. Sielläkään ei tarvitse olla pukua.
Parhaat leivonnaiset ja jäätelöt saa (edelleen saman luokituksen mukaan) Daubnerilta. Bussi 6 tai ratikka 17 Kolosy-terille ja siitä n. 200m Szépvölgy-katua ylöspäin. Ei turistipaikka, perustettu 1901.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231853
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001640Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511215Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491098Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31978Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797