Miten kummassa?

Miksi 900i 16V ´88:ssa on kytkin ryypylle ja merkkivalo..
Vaijeri loppuu heti tulipellin takana. En ymmärrä ollenkaan!
3524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On muuten sitten neste toiminen kytkin, eli sieltä löytyy putkea ja letkua pääsylinteriltä työsylinterille. Mikähän merkkivalo palaa?? Kytkimeen liittyvää?? ->lisää jarrunestettä.

Äänestä

Autosi ei ilmeisesti ole alkuperäisessä varustelussa??

"Miksi 900i 16V ´88:ssa on kytkin ryypylle ja merkkivalo..
Vaijeri loppuu heti tulipellin takana. En ymmärrä ollenkaan!"

Koska ei i-malleissa tarvita ryyppyvaijeria mistä kirjoittanet?

Kaasutin Saab autoissa on ryyppyvaijeri ja sen kahvan juuressa on merkkivalokytkin jotta huomaisi milloin on ryypy käytössä.

Joku on ilmeisesti vain katkaissut vaijerin tarpettomana heti tulipellin takaa?

Autosi saattaa olla rungoltaan kaasutin versio mutta siihen on laitettu joksus ruiskutusmoottori elikä muutettu i-malliseksi??

En keksi muuta selitystä koska i-mallin saabeissa ei ole paikkaakaan ryyppyvaijerille.

Äänestä
  • Itselläkin kävi tuo mielessä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hitekmic kirjoitti:

Miksi 900i 16V ´88:ssa on kytkin ryypylle ja merkkivalo..
Vaijeri loppuu heti tulipellin takana. En ymmärrä ollenkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu