Tietääkö joku miten kaurismies ja härkänainen sopivat?
härkä ja kauris
4
1534
Vastaukset
- horoskooppikirja
Maallinen, juureva ja hedelmällinen, sellainen on tämän maaparin yhteiselo. Rakkauselää on kiihkeää ja aistillista ja sosiaalinen elämä vakaata ja vaurasta.
- Nimetön
voin kertoa kokemuksesta että eivät tosiaan sovi yhteen , kokeiltu on kahteen kertaan....
- Vanha Kauris
Voin allekirjoittaa otsikon hyvillä mielin, vaikka olenkin eronnut HärkäN:ni. Olihan meillä runsaasti hyviä, antoisia vuosia, jolloin opiskeltiin, rakennettiin perhettä (4 yhteistä lasta), luotiin työuraa jne. Yhteinen vanhuus ei vain kuulunut "elämänsuunnitelmaan", mutta olemme yhä hyvät ystävät ja toistemme tukena.
Mitä olen sitten HärkäN:sani rakastanut - älykkyyttä, jalat maassa oloa = elämä ongelmat ovat luotu voitettavaksi, hyvää ja virkistävää seksielämää jne.
Mitkä sitten olivat erottavia tekijöitä: Kauriin ja Härän ehdottomuus, Härän pyrkimys asettaa aineellinen hyvä aina ensisijalle, Kauriin askeettisuus, Härän ajattelemattomuus ja nopeat ratkaisut vastaa Kauriin pitkät pohdinnat ja joskus päättämättömyys jne. - cauris
Itsellä kokemusta 5 vuotta härkämiehestä, itse olen kaurisnainen. En voi sanoa, ettäkö olisi mitenkään helppoa aina ollut, mutta olemme saaneet hienon mahdollisuuden kasvaa yhdessä ja sitä kautta myös rakentaa yhteistä elämää. Mielestäni meillä on erittäin ihana suhde monella tapaa, täydellisyyttä ei kai olekaan olemassa, kaikissa suhteissa on omat ongelmansa. Meillä kuitenkin peruselementit kuten arjen pyöritys, yhteiset menot, seksi, yhdessäolo ja harrastaminen jne. toimii erittäin hyvin yksiin.Meillä ehkä suurin ongelma on siinä, että ymmärrämme herkästi toisiamme väärin joissakin tilanteissa ja kun puheyhteys ei heti aukea, saattaa syntyä kipakoita riitoja. Puhumalla ja avoimuudella on voitettu paljon ja uskon eläväni elämääni juuri sen ihmisen kanssa, jonka kanssa oli tarkoitettu.
Olen aina kokenut härkänaiset jokseenkin erilaisempina kuin härkämiehet,sama pätee myös kaurismiehiin. Yksikään tuntemani kaurismies ei ole tippaakaan minun kaltaiseni, olen tavannut kuitenkin joitakin kaurisnaisia, jotka ovat minun kaltaisiani. Härkämiehet ovat mielestäni rauhallisempia ja leppoisampia kuin härkänaiset.
Olisiko sukupuolieroja kuitenkin olemassa myös horoskoopeissa.
Minä kuitenkin sanoisin, että pitäisi toimia, vieläpä erittäin hyvin. Ota kuitenkin huomioon teidän nousevat merkkinne jne. niillä on myös aina vaikutusta.
Meillä on merkkeinä minulla aurinko (päämerkki) kauriissa, nouseva jousimies (tämä aina osa persoonallisuutta), kuu (tunne-elämä) kaloissa ja venus (rakkauselämä) vesimiehessä. Kiinalaisessa olen vuohi.
Miehellä aurinko siis härkä, nouseva kaksonen, kuu kaksonen, venus rapu. Kiinalainen jänis.
Meillä sopii yhteen melkolailla kaikki aspektit kiinalaista myöten. Tunne-elämässä erilaisuutemme näkyy eniten rakkauden osoittamisen saralla, itse en ole lepertelijätyyppiä mikä varmasti osittain vesimiehen pilkkaa. Suhtaudun myös kalan vaikutuksen takia asioihin hyvin tunneperäisesti ja minulla tuppaa olemaan hyvin vilkas mielikuvitus.
Miehellä rapu kaipaa hoivaa ja tuo herkkyyttä, loukkaantuminen myös herkkää kyyneliin saakka, kaksonen tuo miehen luonteeseen leikkimielisyyttä, mutta valitettavasti myös hieman kaksinaamaisuutta, josta alkuaikoina taistelimme paljon.
Tähitaivaan perusteella meillä on kuitenkin erittäin hyvin yhteen sulautuvat merkit, mutta timantti, joka kaipaa välillä pientä hiontaa.
Voisitte tutustua myös teidän tähtikarttoihin, sieltä voi löytyä lisää eväitä.:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216848Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122763
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728