härkä ja kauris

härkä

Tietääkö joku miten kaurismies ja härkänainen sopivat?

4

1553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • horoskooppikirja

      Maallinen, juureva ja hedelmällinen, sellainen on tämän maaparin yhteiselo. Rakkauselää on kiihkeää ja aistillista ja sosiaalinen elämä vakaata ja vaurasta.

    • Nimetön

      voin kertoa kokemuksesta että eivät tosiaan sovi yhteen , kokeiltu on kahteen kertaan....

    • Vanha Kauris

      Voin allekirjoittaa otsikon hyvillä mielin, vaikka olenkin eronnut HärkäN:ni. Olihan meillä runsaasti hyviä, antoisia vuosia, jolloin opiskeltiin, rakennettiin perhettä (4 yhteistä lasta), luotiin työuraa jne. Yhteinen vanhuus ei vain kuulunut "elämänsuunnitelmaan", mutta olemme yhä hyvät ystävät ja toistemme tukena.

      Mitä olen sitten HärkäN:sani rakastanut - älykkyyttä, jalat maassa oloa = elämä ongelmat ovat luotu voitettavaksi, hyvää ja virkistävää seksielämää jne.

      Mitkä sitten olivat erottavia tekijöitä: Kauriin ja Härän ehdottomuus, Härän pyrkimys asettaa aineellinen hyvä aina ensisijalle, Kauriin askeettisuus, Härän ajattelemattomuus ja nopeat ratkaisut vastaa Kauriin pitkät pohdinnat ja joskus päättämättömyys jne.

    • cauris

      Itsellä kokemusta 5 vuotta härkämiehestä, itse olen kaurisnainen. En voi sanoa, ettäkö olisi mitenkään helppoa aina ollut, mutta olemme saaneet hienon mahdollisuuden kasvaa yhdessä ja sitä kautta myös rakentaa yhteistä elämää. Mielestäni meillä on erittäin ihana suhde monella tapaa, täydellisyyttä ei kai olekaan olemassa, kaikissa suhteissa on omat ongelmansa. Meillä kuitenkin peruselementit kuten arjen pyöritys, yhteiset menot, seksi, yhdessäolo ja harrastaminen jne. toimii erittäin hyvin yksiin.Meillä ehkä suurin ongelma on siinä, että ymmärrämme herkästi toisiamme väärin joissakin tilanteissa ja kun puheyhteys ei heti aukea, saattaa syntyä kipakoita riitoja. Puhumalla ja avoimuudella on voitettu paljon ja uskon eläväni elämääni juuri sen ihmisen kanssa, jonka kanssa oli tarkoitettu.

      Olen aina kokenut härkänaiset jokseenkin erilaisempina kuin härkämiehet,sama pätee myös kaurismiehiin. Yksikään tuntemani kaurismies ei ole tippaakaan minun kaltaiseni, olen tavannut kuitenkin joitakin kaurisnaisia, jotka ovat minun kaltaisiani. Härkämiehet ovat mielestäni rauhallisempia ja leppoisampia kuin härkänaiset.
      Olisiko sukupuolieroja kuitenkin olemassa myös horoskoopeissa.

      Minä kuitenkin sanoisin, että pitäisi toimia, vieläpä erittäin hyvin. Ota kuitenkin huomioon teidän nousevat merkkinne jne. niillä on myös aina vaikutusta.

      Meillä on merkkeinä minulla aurinko (päämerkki) kauriissa, nouseva jousimies (tämä aina osa persoonallisuutta), kuu (tunne-elämä) kaloissa ja venus (rakkauselämä) vesimiehessä. Kiinalaisessa olen vuohi.

      Miehellä aurinko siis härkä, nouseva kaksonen, kuu kaksonen, venus rapu. Kiinalainen jänis.

      Meillä sopii yhteen melkolailla kaikki aspektit kiinalaista myöten. Tunne-elämässä erilaisuutemme näkyy eniten rakkauden osoittamisen saralla, itse en ole lepertelijätyyppiä mikä varmasti osittain vesimiehen pilkkaa. Suhtaudun myös kalan vaikutuksen takia asioihin hyvin tunneperäisesti ja minulla tuppaa olemaan hyvin vilkas mielikuvitus.

      Miehellä rapu kaipaa hoivaa ja tuo herkkyyttä, loukkaantuminen myös herkkää kyyneliin saakka, kaksonen tuo miehen luonteeseen leikkimielisyyttä, mutta valitettavasti myös hieman kaksinaamaisuutta, josta alkuaikoina taistelimme paljon.

      Tähitaivaan perusteella meillä on kuitenkin erittäin hyvin yhteen sulautuvat merkit, mutta timantti, joka kaipaa välillä pientä hiontaa.

      Voisitte tutustua myös teidän tähtikarttoihin, sieltä voi löytyä lisää eväitä.:)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      102
      8172
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      96
      7443
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      87
      5597
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      78
      5592
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      118
      4791
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      124
      2561
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      57
      2449
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      7
      1411
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1394
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      47
      1250
    Aihe