millasia kuulia olette käyttäneet

ei kiinnostaisi "leluliikkeistä" mennä ostamaan ja instruissa on aika kalliita. lähinnä merkki mikä on hyvä. kiihotusta niilllä en tarvitse.
6437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Instrusta ostin, ja vaikka hintaa on, niin siinä pakkauksessa on kuitenkin kaksi erikokoista kuulaa, joihin voi laittaa painoa sen mukaan mitä tarvii. Eli ne käyvät ihan aloittelijalle ja vielä sittenkin kun lihakset ovat jo huippukunnossa. Eli uusia ei tarvitse ostaa. Halpiskuulat ovat yksi koko ja paino. Eli kun lihakset kehittyvät, pitää ostaa uudet, pienemmät ja/tai painavammat.

Eli suosittelen niitä Instrun kuulia. Niitä käyttäessä huomaat myös lihastesi kehittymisen siitä, kun voit alkaa käyttämään yhä suurempia painoja.

Äänestä

Minulla on sellaiset silkoniset 2 palloa narussa. Ostin nämä keväällä seksimessuilta, muistaakseni nimi oli jotain Sferaduot.. hintaan 18€. Naispuolisen myyjä-esittelijän omien kokemusten mukaan ovat laadukkaat, ja tarkoitetut treenaukseen.
Gynekologini mukaan näillä hygienisillä seksikaupankin kuulilla pärjää, ja ainakin voi kokeilla jumppauksen onnistumista. Sitten myöhemmin voi halutessa ostaa kalliimatkin. Itse olen ollut näihin tyytyväinen, ja käytössä ovat olleet sieltä keväästä asti.

Äänestä

Voisiko joku vihjaista, kuinka pian synnytyksen jälkeen tällaisia kuulia voi ja uskaltaa ruveta käyttämään??

Äänestä
  • Ekan synnytyksen jälkeen odotin jälkitarkastukseen asti ennenkuin aloitin kuulajumpan. Nyt tän tokan jälkeen 1 viikko synnytyksestä alkoi ne ensimmäiset kuulaharjoittelut. Tosi mielenkiintoista on seurata tuloksia päivittäin, kun paikat alkavat palautumaan.

    Äänestä

  • nipsnaps kirjoitti:

    Ekan synnytyksen jälkeen odotin jälkitarkastukseen asti ennenkuin aloitin kuulajumpan. Nyt tän tokan jälkeen 1 viikko synnytyksestä alkoi ne ensimmäiset kuulaharjoittelut. Tosi mielenkiintoista on seurata tuloksia päivittäin, kun paikat alkavat palautumaan.

    Itselläni on yks synnytys takana ja toinen ensikesänä edessä..olisin halukasniitä kuulia myös käytämään mutta hankkiminen tökkii. Mistä ne saisi helpolla..olis kiva saada paikat kuntoo vaikka täs ootellessaki vähä treenata synnytystä varten ja sitte synnytyksen jälkeen sais vielä paikat piukeeksi..ois tosi hienoo jos joku osais neuvoo!!

    Äänestä

  • vois olla tarvetta kirjoitti:

    Itselläni on yks synnytys takana ja toinen ensikesänä edessä..olisin halukasniitä kuulia myös käytämään mutta hankkiminen tökkii. Mistä ne saisi helpolla..olis kiva saada paikat kuntoo vaikka täs ootellessaki vähä treenata synnytystä varten ja sitte synnytyksen jälkeen sais vielä paikat piukeeksi..ois tosi hienoo jos joku osais neuvoo!!

    Laitoinpa miehen asialle jo silloin odotusajan alussa hankkimaan treenauskuulat. Pidin ihan ahkerasti odottaessa ja nyt myös synnytyksen jälkeen. Suosittelen ehdottomasti.
    Niin, mieheni kävi meidän kaupungin seksiputiikista nämä ostaas. Instrustakin saa, myös se kaalimato.com ja vaippala.net on kuulemma hyviä tilauspaikkoja.
    Helistin.fi sivuilla/-seksikeskusteluissa on pitkät rimpsut ohjeita kuulien ostopaikkoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lantionpohjalihasten vahvis... kirjoitti:

ei kiinnostaisi "leluliikkeistä" mennä ostamaan ja instruissa on aika kalliita. lähinnä merkki mikä on hyvä. kiihotusta niilllä en tarvitse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu