Kadi toisessa makkarissa omissa oloissaan parhaan kaverinsa, itsensä kanssa.
Muut sitä mieltä että on toisistaan tukea kun jännittää mutta Kadi ei ajattele muita kuin itseään. Kadin lempipuheenaiheethan on: Minä, mä ja mie. Tai eestiks ma.
En oo oikeesti nähny ikinä noin itsekeskeistä ihmistä!
Muut sitä mieltä että on toisistaan tukea kun jännittää mutta Kadi ei ajattele muita kuin itseään. Kadin lempipuheenaiheethan on: Minä, mä ja mie. Tai eestiks ma.
En oo oikeesti nähny ikinä noin itsekeskeistä ihmistä!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Omaa kuvaansa ihailee, on siinä ihteensä täynnä oleva ihminen
... vaan makaa mässykupin vieressä taas ku mikäki mätä lahna. DC2:lta näkyy.
Niinhän tuo on ku koko talossa olonsa: makaa eikä välitä kenestäkään muusta mitää.
muut eivät välitä hänestä? Kyllä "äitihahmo" Riitta näytti Kadille paikan heti taloon tullessaan, puppelit myötäilivät ihan kiitettävästi. Makaa kuin mätä lahna? Surkealta tapaukselta vaikutat. Kerro nyt kuitenkin, miten luonnehdit muiden makaamista?
ja valmistautuu tavallaan, se pitää hyväksyä. Itse olisin vastaavassa tilanteessa mielelläni itsekseni, vahvistaisin itseäni mielikuvaharjoituksilla ym. Itsekäs olisi se, joka ei sitä minulle soisi! Onko hän edes haluttu jäsen kolmen koplaan?
viimeinen. Jos asiaa miettii, tulee siihen tulokseen että ehkä kuitenkaan ei hirveän toivottu. Kun ottaa huomioon että muut halusi Kadista eroon jo aikoja sitten antamalla nimeämispisteitä. Ja kukapa sen Kadin paremmin tuntis kun noi jotka sen kanssa on nyt asunu. Paitsi etteivät tiedä miten Kadi on niitä selkään puukottanu pk:ssa. BITCH!
jo heti taloon tullessaan, vaikkei ollut vielä samassa talossa asunut? Ilkeily ja piikittely Kadille alkoi välittömästi. Ja mitä ikinä Kadista sanotkin, selkäänpuukottaja hän ei ole koskaan ollut. Nimeämisperusteet aina asiallisia ja rehellisiä omia mielipiteitä, oikeaan osuneitakin. (Piiasta mm. "tiedän ettei hän pidä minusta ja arvaan hänen antaneen ääniä minulle") Muut sanoivat Piiasta paljon pahemmin. Saulista hän sanoi että teeskentelee, ihan totta sekin, Saulihan ei sanonut esim. Jarkolle mitään suoraan vaan teeskenteli kaveria, takana haukkui. Nikosta ja Saulista Kadi sanoi, vetävät roolia, ihan totta sekin, kätketyt haukotukset ja harhailevat pakotietä etsivät katseet paljastivat monta kertaa, ettei Riitan kanssa peuhaaminen ja lässyttely ollut aitoa.
jösses! anna kadin lepäillä niin hänkin antaa muiden tehdä mitä haluavat! mihin tää itsekäs-homma oikein perustuu?? siihenkö, että joku haluaa joskus olla omissa ajatuksissaan ja yksikseen? sitäkö pitäis anteex pyydellä ettei kaikki oo jotain laumasieluja??
paikkaan! tää oli siis tarkoitettu ketjun aloittajalle