Onko kukaan käynyt senegambia hotellissa.Onko siellä hyttysverkkoja? tarvitaanko? Onko paljon ötököitä tähän aikaan vuodesta.Saako paikapäältä "myrkkyjä",pitääkö viedä mukana,Aerosolia ei kai saa viedä koneeseen.Toivottavasti keskustelu ei mene taas muiden hotellien kehumiseksi.
hotelli senegambia
2
846
Vastaukset
- monale
Oltiin kolme viikkoa Senegambia hotellissa ja siellä viihtyi tosi hyvin. Altaalla on joka päivä ohjelmaa, jos pitkästyy. Me tosin ehdittiin vaan kerran vesiaerobicciin. Aamiainen hyvä ja riittoisa. Hotellin alueella ei tarvitse rahaa, kun saa kortin tullessa jolla voi kuitata altaalla juomia ja syömisiä.Maksu kotiin lähtiessä.Oli kätevää. Hotellissa on järjetön puutarha-alue, jossa apinoita vierailemassa lähistön Monkey parkista. Lisäksi korppikotkia, paljon muitakin lintuja. Henkilökuunta oli ystävällistä, tosin sitä oli niin paljon ettei kaikkiin tutustunut. Kovasti tulevat juttelee, jotkut vähän liiankin innokkaina. Hotellista löytyi myös räätäli, joka kätevästi paikkasi hajonneet bikinit kahdessa minuutissa. Alue on vartioitu, joten turvallinen. Meiltä ei hävinnyt mitään huoneestakaan, vaikka joskus unohtui arvoesineitä pöydälle, toki kannattaa ottaa safetyboksi. Rannalla kannattaa ottaa vakavissaan lippujen värit, aallot vievät helposti. Lomamme aikana hotellin edestä hukkui kaksi ihmistä. Hyttysiä oli kamalasti, offia mukaan. Mitään hyttysverkkoja ei tartte (eikä ole), pitää vaan huoneen oven kiinni. Voi tulla myös kissoja tai koiria. Meillä asui pikkusammakko, torakoita emme nähneet. Nautitte varmasti hotellista. Joissakin huoneissa kuulemma on ollut home ongelmaa, mutta uusi huone on löytynyt tilalle. Meillä oli kaikki ok. Oikein mukavaa matkaa!!!!
Olin viime viikon juuri samaisessa hotellissa.
En usko että siellä on hyttysverkkoja,eikä mielestäni niitä tarvita koska hyttysiä oli aika vähän.Toki itse sain muutamia näppylöitä mutta ne tuli rannalla olessa. Hyttysiä sielä on aika vähän ja muita pörriäsiä tähän aikaan vuodesta,mutta ei häiritsevästi.
Lähimmästä marketista mikä on viereisen Kairabi hotellin vieres,saa jotain hyönteiskarkotteita ja voiteita.Juuri hyönteiskarkotukseen kannattaa ottaa voide tyyppistä karkotetta mukaan,mutta itse en käyttänyt mitään sellaista ja hyvin pärjäs.
Uskon että viihdyt hotellissa se on kaunis ja vehreällä paikalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172464Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671629Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1091539Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71517Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.461404Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell901365Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681336Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001204Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311117En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521086