Niinhän se on kuiteski ettei rakkaus kestä jos sitä ei hoida. Mekin vaan puhutaan aina vaan vähemmän ja vähemmän ja kohta ei vissiin ollenkaan ja kun toinen on niin kiireinen että tosi harvoin nähdään niin mitä siitä tulee. Täytyy vaan aatella että mä en roiku sussa niin tulee parempi olo ja jaksaa elää arkea.
Yhteinen
on yksinäisyys
7994
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niin toivoisin, että edes kuulisin Sinusta jotain. Ikävä on kova ja olen tilanteesta hieman ymmälläni??
Ikävä on, kun niin kaukana ollaan toisistamme. Mä en ymmärrä miks ei voida tavata. Vaikka ois kuinka kiireinen niin jos kerta ikävöi toista niin kyllä sitä aikaa silloin "järjestää".
aina ei voi toisen "juttuja" ymmärtää. Onneksi voi kuitenkin olettaa, että tunne on ja pysyy???
minäkin, että jos kerta toista ikävöi tai etes välittää niin kyllä sitä aikaa silloin saa "järjestettyä".
Ja samalla tavoin kaukana olemme toisistamme, mutta siltikin aina toivon näkeväni tai kuulevani sinusta eikä niin että minä soitan melkein joka kerta kun haluan kuulla äänesi ja jutella kaikesta.
Minä rakastuin sinuun, mutta miten lieneekään sinun tunteesi ?!?
No aika aikaansa kutakin, joten katellaan miten käykään.
Heli Vaaranen kertoi jossakin lukuisista haastatteluissaan, tutkittuaan nuorten seurustelusuhteita, että yleensä suhteessa yhteyttä pitää se, joka vähemmän välittää.
Kun suhteessa toinen on kiireisempi, niin hänen arvottamisensa johtaa kuvattuun tilanteeseen. Eipä sitä montaa kertaa soita "väärään aikaan ja väärään paikkaan" ikävissään, vaan antaa toisen soittaa ehtiessään.
jatkettava kun kerran tuollainen tutkimus nuorten osalta, että kun kyseessä onkin ihan aikuiset siis yli 40 vuotiaat. Niin jos ei aikaa riitä toiselle eikä sitä soittoakaan kerkeä tekemään kuin silloin tällöin ja tämä tarkoittaa nyt kerran joka toinen kuukausi niin eipä taida "herra" pahemmin välittää tuon taivaallista toisesta osapuolesta.
Joten jätänpä sitten omalta osaltanikin tulevaisuudessa soittamiset, tekstiviestit sun muut.
Miksi itsekään sitten vaivautua pitämään enää yhteyttä kun ei kerran toinenkaan. En ole itsekäs vaan rakkaudesta riutunut.
Itselläni on ollut alusta asti tunteet ja ne tulevat pysymäänkin syvällä sydämessäni, ei rakkaus koskaan kuole, se säilyy ikuisesti.
On täysin totta että aika järjestyy aina jos vaan oikeesti haluaa. Itse olen tosi kiireinen työn ja harrastusten kans, mutta silti olen aina löytänyt aikaa henkilölle josta olen todella välittänyt.