Oulun Puhelinosake ?

Minulla on pari punaista osakepaperia.
Mitä niille tulisi tehdä ?
A- Muuttaa arvo-osuuksiksi
B - Myydä...Kenelle ? Mikä nyt hinta ?
C - Odotella...Vanheneeko tms.
42237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mailaa mulle, niin kerron näkemykseni ja vaihtoehtoja.

[email protected]

Äänestä
  • Hei

    Sinulla oli jotain tietoa Oulun Puhelimen
    osakkeen kohtalosta ?

    Äänestä

Myy, muuta järkevää vaihtoehtoa 2 osakkeelle ei ole. Osingot 2 osakkeesta on niin pieniä että tuotot menee arvo-osuustilin maksuihin. Jos et siirrä arvo-osuusjärjestelmään et saa osinkoja ollenkaan. Lehdessä näkyy olevan ostajia.

Äänestä
  • Nyt saa parisataa euroa osinkoja menneiltä vuosilta,kun muuttaa arvo-osuudeksi.
    En tiedä paljonko tulee vuodelta 2007 ja milloin tulee.Lehti-ilmoitukseen soitin ja lupasi 950 eur.käteen arvo-osuuksista ja 1030 eur.paperi osakkeesta.sanoi olevan verotonta,mutta jos myy
    puhelinyhtiölle,niin 1008 eurosta menee 28 % veroa.En tiedä onko parempia tarjouksia jollakin ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen kysyy kirjoitti:

Minulla on pari punaista osakepaperia.
Mitä niille tulisi tehdä ?
A- Muuttaa arvo-osuuksiksi
B - Myydä...Kenelle ? Mikä nyt hinta ?
C - Odotella...Vanheneeko tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu