Toimisko Creativen Inspire T7900 7.1 kaiuttimet täydellisesti nokian N76 multimediatietokoneessa? Siis semmoinen nokian musiikkipuhelin kuin N76, jossa on se 3,5mm äänilähtö johon nuo kaiuttimet just sopii :) Saan sellaiset joululahjaksi että voin kunnolla kuunnella musiikkia puhelimella, mutta en ole varma onko tuo puhelin suunniteltu sellaiseen. 2.1 ainakin toimii kun noilla Inspire- mallisilla kokeilin. Mutta jos kokemusta on nokialaisilla musailusta niin voisitte kertoo että onnistuuko 7.1:llä? ;)
Toimiiko Creative 7.1 kaiuttimet...
....
2459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kanavien lukumäärä tee onnelliseksi, jos äänenlaatu on surkea. Valitse mieluummin kaksi hyvälaatuista oikeaa kaiutinta, niin voit nauttia musiikista sellaisena kuin se on tallennettu (se on korkein päämäärä. Ei vielä saavutettu). Etsi aktiivikaiutinpareja, mutta jätä alle satasen tuotteet ostamatta. Jos raha ei ole hidaste, niin googleta vaikka "8020A". Käytännön myyntihinta parilta Suomessa noin 600€.
Eikös tuommoiseen 7.1-ääneen tarvita joku Blue Ray-levy tai vastaava? Stereona äänitetyssä musiikissa mitä CD-levyllä on, on kaksi kanavaa. Siis 2.0.
mania niin apple, siinä on mylly joka laulaa kaikilla taajuksilla.