Sielähän juhlivat

Paskanhajussa

Semmosessa tungoksessa on pakko haista PASKA.Miten ne kehtaavat,esitellä tuhansia euroja maksavia "hirvittäviä"pukuja,kun toisaalla lapset menevät nälkäisinä nukkumaan.

4

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Satu Inkeri

      Kyl o ällöttävät juhlat,äijät kekkuilee pingviini puvuissaan ja akat toinen toistaan hirvittävimmissä luomuksissaan VOI HELVETTI

    • KANSA MAKSAA, HERRAT JUHLII!!!

      ON VAADITTAVA KANSANÄÄNESTYSTÄ SIITÄ, JATKETAANKO LINNAN JUHLIA NYKYISELLÄÄN, JOLLOIN ELIITTI YSTÄVINEEN JUHLII VERORAHOILLA, VAI:
      JÄRJESTETTÄISIINKÖ HYVÄNTEKEVÄISYYSJUHLAT, JOLLOIN ELIITTI MAKSAISI REILUN SISÄÄNPÄÄSYMAKSUN JA TUOTTO KÄYTETTÄISIIN VÄHÄVARAISTEN JA SAIRAIDEN, KÖYHIEN OMIEN KANSALAISTEN, SUOMALAISTEN AUTTAMISEEN. EI SIIS MIHINKÄÄN ULKOMAILLE ASTI TARVITSE APUA KANTAA, KUN OMASSA MAASSA MONET NÄKEVÄT NÄLKÄÄ JA KÄRSIVÄT HÄTÄÄ.

    • linnan juhlat

      kokonaan pois, niin sekö toisi niille nälkäisille lapsille ruokaa?

      • Magilla

        Eikös edellinen just ehdottanu, et pippalot maksulliseksi... Kattottaisi, ketkä kutsutuista kehtaisivat tulla... Ja todella rahat jaettaisiin köyhille (EU:n määritys köyhyysrajasta: alle 900 euroa kk "tienaavat").


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe