surata viestejä täällä, joissa kehotetaan itsenäisyyspäivänä kunnioittamaan Leniniä ja Stalinia...
Itsenäisyyspäivänä kuuluu kunnioittaa vain ja ainoastaan Suomalaisia veteraaneja, jotka taistelivat maamme pysymään itsenäisenä, kun Stalin yritti sitä vallata!
Vielää lopuksi kysyn teiltä, jotka veäjää niin kovasti ihailette: Miksi te asutte Suomessa, jos pidätte venäjää parempamana maana, miksette muuta venäjälle?
Hämmästyttää
4
255
Vastaukset
- kummastuttaa
pientä kulkijaa,voi sinua reppana.
kunnioitan kaikkia "kunnon vastuksen" antaneita :)!
- LiittykääYhteen
mutta ei Suomen valkoisia sisällissota hulluja. Nämä tappoivat ilman mitään armoa syyttömiä
punaisia, jotka tuskin ovat tehneet mitään
pahaa. Punaisten lapset
joutuivat orvoiksi
sisällissodassa. Tämä on sitä Mannerheimin
lastensuojelua. Juuri tämä, että
viedään lapsilta omat vanhemmat, kun
kannattivat marxin suurta teoriaa.
Kunnioitan Suomalaisia veteraaneja, koska he pitivät Stalinin sorto vallan
poissa Suomesta. En oikeastaan kunnioita
Stalinia yhtään. Kunnioitan itsenäistä
Suomea ja uskon, että jonain
päivänä itsenäinen Suomi
on sosialistinen kansantasavalta.- Suomalainen_Mies-79
Sitten olivat kapinassa täysin viattomia, eivätkä tappaneet ketään, etenkään syyttömiä??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El425989Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644862MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144795Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843585Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021