Suomi, kaikki myydään ulkomaille, Suomea ajetaan alas, itsemääräämisoikeutemme on viety, nämä meidän "kerma";poliitikot,joita kiinnostaa vain oma napa ja että rahaa tulee omaan pussiin, eivät aja tavallisten ihmisten asiaa, kyllä meidän pappa turhaan palellutti jalkansa lapinsodassa ja pyörii nyt haudassa kun näkee miten turhaan soti. Irvokasta on herrojen tanssi linnassa, tanssivat sotiemme veteraanien haudalla!!
ei ole itsenäinen
2
276
Vastaukset
- tyhmää touhua
Suomi ei ole enään itsenäinen. Eihän suoella ole edes omaa rahaa nykyään joten eikä ole väärin kun suomi vieläkin juhlii itenäisyyttä kun ei sitä sillä ole. Laissa pitäisi kieltää koko itsenäisyyspäivä kun lapsille koulussa opetetaan väärin kun asiat eivät enään ole niin. Kun suomi liittyi eu niin siinä meni itsenäisyys. Koko juhlan saa unohtaa ja kalentereista ottaa pois. Sehän on hävettävää juhlia sellaista mitä ei suomella enään ole.
- Magilla
Niin kärsi isänikin ikänsä, kunnes 77-vuotiaana kuoli. Kroppa päätä myöten oli täynnä sirpaleita ja polvi leikattu jo 20:nä. Koskaan ei kävellyt pidempiä matkoja puhumattakaan, että olisi tanssinut sillä polvella...Eikä valittanut, eikä puhellut sodasta. Sano vaan, että sota kauheata ompi, kun ei koskaan enää Suomeen tulisi. Terveys meni ja invalidina kulki elämänsä... Ja nyt on Suomi myyty, ei ole häävi kohtalo jälkipolvilla. Vieraat häärää, rahastaa ja määrää... Tosi törkeetä nää linnan pippalot!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114659Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948