Suomi, kaikki myydään ulkomaille, Suomea ajetaan alas, itsemääräämisoikeutemme on viety, nämä meidän "kerma";poliitikot,joita kiinnostaa vain oma napa ja että rahaa tulee omaan pussiin, eivät aja tavallisten ihmisten asiaa, kyllä meidän pappa turhaan palellutti jalkansa lapinsodassa ja pyörii nyt haudassa kun näkee miten turhaan soti. Irvokasta on herrojen tanssi linnassa, tanssivat sotiemme veteraanien haudalla!!
ei ole itsenäinen
2
268
Vastaukset
- tyhmää touhua
Suomi ei ole enään itsenäinen. Eihän suoella ole edes omaa rahaa nykyään joten eikä ole väärin kun suomi vieläkin juhlii itenäisyyttä kun ei sitä sillä ole. Laissa pitäisi kieltää koko itsenäisyyspäivä kun lapsille koulussa opetetaan väärin kun asiat eivät enään ole niin. Kun suomi liittyi eu niin siinä meni itsenäisyys. Koko juhlan saa unohtaa ja kalentereista ottaa pois. Sehän on hävettävää juhlia sellaista mitä ei suomella enään ole.
- Magilla
Niin kärsi isänikin ikänsä, kunnes 77-vuotiaana kuoli. Kroppa päätä myöten oli täynnä sirpaleita ja polvi leikattu jo 20:nä. Koskaan ei kävellyt pidempiä matkoja puhumattakaan, että olisi tanssinut sillä polvella...Eikä valittanut, eikä puhellut sodasta. Sano vaan, että sota kauheata ompi, kun ei koskaan enää Suomeen tulisi. Terveys meni ja invalidina kulki elämänsä... Ja nyt on Suomi myyty, ei ole häävi kohtalo jälkipolvilla. Vieraat häärää, rahastaa ja määrää... Tosi törkeetä nää linnan pippalot!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793