Maasta pois potkinta

Jos pari on naimisissa, onko toista osapuolta (ulkomaan kansalainen) mahdollista potkia pois maasta, jos tämän oleskelulupahakemusta ei hyväksytä?
4269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos ei oleskelu lupaa,niin maasta pois.Avioliitto ei takaa mitään.Pahimmillaan voi joutua taistelemaan 5-8 vuotta ja toisesta maasta käsin.

Äänestä
  • Ja jos luoja suo, niin vielä 50v senkin jälkeen...

    Äänestä

  • on... kirjoitti:

    Ja jos luoja suo, niin vielä 50v senkin jälkeen...

    sinut ajattelemaan näin?

    Äänestä

  • Miten niin valitettavasi. Jokainen itsenäinen valtio saa itse päättää, ketä se maahansa ottaa.
    Ei tänne kukaan väkisin pysty tulemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko mahdollinen? kirjoitti:

Jos pari on naimisissa, onko toista osapuolta (ulkomaan kansalainen) mahdollista potkia pois maasta, jos tämän oleskelulupahakemusta ei hyväksytä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu