en ole saanut internettiä nyt toimimaan kun hankin kaapelikaistan, jotenkin vaan tuntuu että ei tästä nyt mitään tule.
käytin kuusi vuotta ISDN yhteyttä ja hyvin toimi, nyt kuitenkin heitin lankapuhelin roskiin ja näin kaapeli on ainut keino päästä nettiin.
kohta tulee jo kuukausi laskukin, mutta en aijo maksaa sitä kun ei kerran nettikään toimi.
internet ongelma
3
441
Vastaukset
- styhmä
on olemassa ADSL yhteys jolla pääset internettiin vaikka sinulla ei olisi edes puhelin kaapelia eli puhelinta et tarvitse.
tyhmyytesi tulee myös esiin siitä että et ole tehnyt asialle mitään kun ei netti toimi. sinun kannattaa nyt jo viimein ottaa yhteys internet palveluntarjoajaan joka voi olla, DNA, sonera tai elisa.Kyllä tässä on nyt kyse harvinaisen suuresta kyvystä olla selvittämättä asioita. Se on valitettavasti kyky jolla ei tee yhtään mitään. Sana tyhmyys on ruma mutta liippaa aika läheltä, tietämättömyys ei enää oikein riitä näin aktiivisen tiedonhankkimattomuuden kuvaajaksi.
- vanhainkoti
RepeRuutikallo kirjoitti:
Kyllä tässä on nyt kyse harvinaisen suuresta kyvystä olla selvittämättä asioita. Se on valitettavasti kyky jolla ei tee yhtään mitään. Sana tyhmyys on ruma mutta liippaa aika läheltä, tietämättömyys ei enää oikein riitä näin aktiivisen tiedonhankkimattomuuden kuvaajaksi.
käsitykseni mukaan keskustelun aloittaja on sortunut nyt perinteiseen kansantautiin eli vainoharhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle342735Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362581Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532564Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt962084Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle401951Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3121732- 1501526
- 731388
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231158Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.271113