en ole saanut internettiä nyt toimimaan kun hankin kaapelikaistan, jotenkin vaan tuntuu että ei tästä nyt mitään tule.
käytin kuusi vuotta ISDN yhteyttä ja hyvin toimi, nyt kuitenkin heitin lankapuhelin roskiin ja näin kaapeli on ainut keino päästä nettiin.
kohta tulee jo kuukausi laskukin, mutta en aijo maksaa sitä kun ei kerran nettikään toimi.
internet ongelma
3
453
Vastaukset
- styhmä
on olemassa ADSL yhteys jolla pääset internettiin vaikka sinulla ei olisi edes puhelin kaapelia eli puhelinta et tarvitse.
tyhmyytesi tulee myös esiin siitä että et ole tehnyt asialle mitään kun ei netti toimi. sinun kannattaa nyt jo viimein ottaa yhteys internet palveluntarjoajaan joka voi olla, DNA, sonera tai elisa.Kyllä tässä on nyt kyse harvinaisen suuresta kyvystä olla selvittämättä asioita. Se on valitettavasti kyky jolla ei tee yhtään mitään. Sana tyhmyys on ruma mutta liippaa aika läheltä, tietämättömyys ei enää oikein riitä näin aktiivisen tiedonhankkimattomuuden kuvaajaksi.
- vanhainkoti
RepeRuutikallo kirjoitti:
Kyllä tässä on nyt kyse harvinaisen suuresta kyvystä olla selvittämättä asioita. Se on valitettavasti kyky jolla ei tee yhtään mitään. Sana tyhmyys on ruma mutta liippaa aika läheltä, tietämättömyys ei enää oikein riitä näin aktiivisen tiedonhankkimattomuuden kuvaajaksi.
käsitykseni mukaan keskustelun aloittaja on sortunut nyt perinteiseen kansantautiin eli vainoharhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1522864Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2792550Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391544Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.319946Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922