Piuhat poikki eilen

Eilen pidettiin Eniron Jaskan kanssa vapaata, niin aateltiin siinä sitten saunoessa, että tarvii muutkin vapaata koneeltaan, joten laitettiin piuhat poikki. Mites se meni konevapaa ilta? Kjäh!
7643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nythän sie jouvut ostamaan uuvet piuhat.
Miulle tulee aina vierotusoireita, jos tietokone
ei toimi tai internet.

Äänestä

Tai sitten jutut monissa keskusteluissa kävivät niin kuumina, että käämit kärähti :)

Äänestä

,Hiukka se vaa harmitti,mut sit meni ohitte..;)

Lupaa kuiteski,ettet vietä noita saunailtoja usein..;))

Äänestä

Olisitte ainakin viikon pitäneet piuhoja poikki, kun kerran aloititte...=))))

Hyvinhän tuo ilta meni, niin kuin muutkin...

Äänestä

Tällä on minun kohdalla pitkäaikaisvaikutukset. On ollut pakko keksiä muuta tekemistä:

A) Avasin viinipullon. Huomasin, ettei viini maistu. En voi siis siirtyä alkoholistiksi :(.
B) Tein kuten muutkin kunnon kansalaiset. Katselin jonkin aikaan linnan kutsuja :(.
C) Kotini on hypersiisti :). Siivottu on urakalla. Johonkin se energia on kanavoitava.
D) Tilasin solosalsa-dvd:n. Mihin tämä johtaa?
E) Joululahjat on jo paketoitu, siis jo ostamani. Mihin häviää joulukiire? Kysyn vaan.
F) Ja tänäänkin joudun lähtemään ulos. Viestiin vastasi empimättä lähdetään. Johtaako tämä tihenevään ravintolassa käynti tahtiin? Johonkin vielä pahempaan?

Enirolla lähetän korvausvaateen avatusta punaviinipullosta, solosalva-dvd:stä ja jonkinlainen korvaus olisi syytä saada myös noista ravintolailloista.

Äänestä
  • Tuo oli kyllä mainio! :))

    Äänestä

ansaittua vapaapäivää, leväten, ulkoillen, sota-aikaisia dokumentteja katsoen ja tuntematontakin tuli hetki seurattua (nähnyt tosi monta kertaa, et taitaa osat jo puolet repliikeist ulkoo ;).

Voi pojaat kui täpäräll meitin elämä täss ja nyt o. On se hyvä että edes kerran vuoteen on omistettu päivä SUOMELLE ja erityisesti kaikille niille, jotka pyyteettömästi puolustivat isänmaata ja sen koskemattomuutta. Vihollisella oli huima mies ylivoima ja vieläkin valtavampi kalusto ylivoima mutta URHEAT, SISUKKAAT ja VIISAAT SUOMALAISET löivät hyökkääjän ja pystyivät pitämään rintamalinjat. Tappiot olivat suuret tämän kokkoiselle maalle ja väsymys alkoi jo painaa päälle mutta SUOMI TAISTELI JA SÄILYTTI ITSENÄISYYTENSÄ.

Valtavan SUURI KIITOS kaikille tuon aikaisille Suomalaisille rintamalla sodassa ja tukijoukoissa kotona, TEIDÄN PERIKSIANTAMATTOMUUTENNE ja SYDÄMMISTÄ kumpuavan isänmaan ja kotien puolustamisen rakkaudesta johtuen MEILLÄ on vaalittavana rakas, sinivalkoinen TASAVALTA.

Vaalikaamme sitä kunnioituksella ja rakkaudella.

Ainut oikea kappale, joka vahvistaa säännön on FINLANDIA HYMNI mutta kaikesta huolimatta ja siitä johtuen linkkasin laulun, joka kertoo suuresta sydämmestä.

http://www.youtube.com/watch?v=VtOEFbHz0CU

Hyvää illanjatkoa kaikille

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jermuxi tms. kirjoitti:

Eilen pidettiin Eniron Jaskan kanssa vapaata, niin aateltiin siinä sitten saunoessa, että tarvii muutkin vapaata koneeltaan, joten laitettiin piuhat poikki. Mites se meni konevapaa ilta? Kjäh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu