Lahjaideoita!

hei mitä ostan joululahjaksi kohta 2 vuotta täyttävälle kummipojalle kaikki ideat tervetulleita, on niin vaikea keksiä mitään kun sillä niitä lelujakin riittää!

kiitos vastauksista
2474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun pikkusiskoni oli pienityttö monta vuotta sitten hän rakasti ylikaiken makaroonia. Niimpä tätimme antoi hänelle ison korin joka oli täynnä erillaisia makrooneja. Sisko meni onnesta sekaisin. Kun makaroonit oli syöty korista tuli lelukori.

Äänestä

kirja, esim. puuha pete, muumi, tomi traktori tms.
Vaatteita: pyjama, liukuestesukat, lahjakortti lastenvaateliikkeeseen.
Piirustuspaperia, värikyniä, sormivärejä tms.
muovailuvahaa.
Palapeli. Lisää osia johonkin jo olevaan lelusarjaan, mahdolliseen junarataan tai legoihin yms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta 2 vuotias! kirjoitti:

hei mitä ostan joululahjaksi kohta 2 vuotta täyttävälle kummipojalle kaikki ideat tervetulleita, on niin vaikea keksiä mitään kun sillä niitä lelujakin riittää!

kiitos vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu