Onko kellään tietoa unilääkkeestä,joka jättäisi untet pois?Käytän nukahtamislääkettä,sekä myös lääkettä jonka tark.on pitää minut unessa,eli ei jatkuvia heräilyjä.Mutta kun päivä alkaisi helpommin,jos ei unia näkisi ts.eivät olisi mielessä koko päivän.Olisiko kellään apua tähän ongelmaan.Kiitos jos joku tarjoaa jotain.
Millä sikeä syvä uni?
vaikeat yöt
3286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Uni kuuluu ihmisen elämään olivatpa millaisia tahansa.Aina vaan ei muista mitä näki.Itse revin työssä itseni puhki ja yöllä aivot käsittelevät ja purkavat päivän tapahtumia.En iknä laittaisi ainutta unitablettia suuhuni,myrkkyä ne on terveydelle.
Onnea sinulle jos pystyt nukkumaan ja nukahtamaan normaalisti. Niin minäkin pystyin ennen, nyt en vaan joudun joskus syömään unilääkkeitä, koska muuten valvon koko yön ilman mitään syytä ja seuraavana päivänä olen kuoleman väsynyt. Myrkkyä tai ei mutta joskus välttämätöntä, haitallisempaa on jatkuva valvominen.
Viestin aloittajalle - bentsot nukuttaa hyvin.
Hienoa ettet tarvitse niitä myrkkyjä...kohdallani ei ole kyse ihan arkipäivän tapahtumista unissani,toki ne kestäisin.Mutta kun unet kertovat suuresta menetyksestä,jollaista en toivoisi sinun ikinä kokevan,joten unet tuovat kaipuun,surun,tuskan,ahdistuksen...kaiken mikä kuuluu surutyöhön.En tunne oloani aamulla levänneeksi,koska en edes yöllä pääse eroon tästä todellisesta tapahtumasta,haluaisin todella levätä.Sain nyt lääkettä,joka on vähän auttanut.