Millaisia kokemuksia tästä lentoyhtiöstä? Jalkatilat, palvelu, lasten huomioiminen? Käykö Finnairilta ostetut kuulokkeet tässä koneessa, meillä on ne tallessa edellisellä matkalta? Lennämme Kanarialle lasten kanssa, kone airbus A321. Saako lähtöselvityksestä rattaille maksuttoman pakkauspussin, kuten Finnairilla?
My Travel Airways
kokemuksia?
61009
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sillä ainakin tähän asti kaikki lennot päässeet perille ja takaisin...sitä en osaa sanoa kuinka kauan onni kestää? Jalkatilat kuten myös muilla eli olemattomat.Finnairin kuulokkeita ei saa käyttää vaan pitää ostaa omat.
Pakkauspussin saa mutta ei mikään kiellä ottamasta myös omaa. Mukavaa lentoa...
Olemme usein olleet kysisen yhtiön lennoilla.Kaikki toiminut ihan ok joskus lähtö on hiukan saattanut myöhästyä mutta se ei haittaa.Palvelu ystävällistä ja itselläni ollut mukana omat kuulokkeet jotka pistän kiinni ja hyvin kuuluu.Kukaan ei ole kieltänyt etteikö niitä saisi käyttää (cd-soittimen kuulokkeet).Kohta taas mennään reissuun.
Jos haluat enempi jalkatilaa niin tiesitkö,että paikat voi ostaa etukäteen koneesta suosittelen..
mukavaa matkaa.
Lensin ensimmäisen ja viimeisen kerran viime talvena, noin 3h lennon jälkeen kaikki koneen vessat täynnä kun oli ilmeisesti vähän säästetty. Itse sen toisen 3h jotenkin kestin mutta sääliksi kävi niitä joilla oli kova hätä.Onneksi oli meno kanarialle eikä paluu egyptistä :)
Finskihän käyttää tuota konetyyppiä Kanarian lomalennoilla. Valitettavasti on todettava, että ei niissäkään se vessojen kestävyys edes menolennoilla aina toteudu. Inhoan tuota konetyyppiä, joka on epäkäytännöllinen ja epämiellyttävä. Tästä huolimatta lomalennoilla en suostu käyttämään noita halpayhtiöitä.
Joo, Egyptistä palaavien vessajono olisi kiva nähdä. Loistavaa satiiria sinulta. Ihan joka ikinen, jonka tiedän palanneen sieltä, oli saanut ikävän, jotkut pitkäkestoisenkin vatsataudin.
Hyviä kokemuksia kyseisestä lentoyhtiöstä. Tosin vain yhdeltä matkalta. Ostimme matkan vasta n.3viikkoa ennen lähtöä, meillä oli alle 2 vuotias mukana. Saimme mennen tullen eturivin paikat, ja henkilökunta oli ainakin meitä kohtaan tosi ystävällistä.
My Travel Airways ei ole mikään halpalentoyhtiö vaan aivan normaali lomalentoja tekevä yhtiö.
Useita kertoja ollaan lennetty edestakaisin Kanarialle juuri tämän yhtiön koneilla ja lennot
sujuneet aivan yhtä hyvin kuin Finnarillakin.
Palveluakin on saatu viime vuosina aivan Suomen kielellä eli aina on ollut suomenkielistä henkilökuntaa kabiinissa. Koneet ovat lentäneet yhtä varmasti kuin Finnairinkin koneet SAS:tä
puhumattakaan.