Naiselliset naiset kunniaan!

Kivaa kun kesä on tullut ja naisten vaatetus on keventynyt. Ihmetyttää vaan miksi naiselliset muodot omaavat naiset peittelevät ihanaa olemustaan ihan turhaan. Minua ei suuresti kiinnosta langanlaihojen naisten katseleminen. Toivonkin että runsaat ja naiselliset naiset rohkeasti vähentäisivät vaatetustaan ja kävelisivät hyväryhtisinä silmieni ilona.
91129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kiitos sinulle mies kun kirjoitit.
On ryhtiä ja olemusta jota ei peitelleä.
Kurveja ja muutakin...

Äänestä

Olen varmaankin kuvailemasi nainen, yksi heistä. Missä olet, haluan iskeä sinulle ihan pikkuisen nätisti silmää... hymyillä kauniisti.

Toivottavasti kohdataan usein, jäätelöllä, luonnossa, torilla, rannalla....

Ihana kuulla mielipiteesi näin laihuutta ihannoivana aikana.

Äänestä
  • kun minusta ainakin tuntuu että useat miehet katsovat miuta mutta katsovatko sitten miksi jää aina salaisuudeksi..
    Minusta aina ensimmäiseksi huomataan rinnat ja niille puhutaan mikä ei oikein ole kivaa minusta.. parempi peitellä kuin näytellä. Vaikka miesten nauravat katseet on nannaa oli kesä tai talvi.
    Mansikkaterveisin Miiru ruudun takaa :)

    Äänestä

Asun ja vaikutan Helsingissä. Olen 40-vuotias ja fyysisesti hyväkuntoinen mies jolla aina "pilke" silmäkulmassa missä ikinä olen ja liikun.
Mailini on: [email protected] *puss*

Äänestä
  • Voi Komea ja Raamikas!!!!
    Vaihtaisit edes välillä sähköposti osoitettasi, voisi useampi nainen mennä halpaan tuohon sinun iki ihanaan lepertelyyn *YÖK*

    Äänestä

Tule vastaan jossain niin... josko .. silmää iskien ja ...

Äänestä
  • Huomenna liikun akselilla keskusta-Kulosaari-Herttoniemi-Itäkeskus... Ilmoita tuntomerkkisi, sekä aika että paikka niin katsotaan silmää iskien..

    Äänestä

kauniisti mutta kun ainakaan minusta ei ole kivaa kun miehet katsovat suoraan rintoihin. Monessa ravintolassa jopa puhutaan mun rinnoille.Mielummin piilotan kuin näytän kaikille suloni:).
Toiset miehet (useimmiten mies joka venaa vaimoaan sovituskopin ulkopuolella)flirttaa silmillään ja hymyllään silleen että alkaa sukat pyörii jaloissa :)! Sellaiset miehet toivotan tervetulleiksi milloin vain.
Mansikkaterveisin Miiru päälle 30 vee

Äänestä
  • Olipa todella todella kiva lukea tämmöinenkin kommentti välillä meistä "ei laihoista" -naisista. Minullekin on suotu niin rintoja, peppua kun massuakin (siksi nikkikin tuollainen) ;o) Ja kun vielä olen kasvattanut tummat hiukseni puoleen selkään ja annan niiden olla vapaina... =) Olen tässä parina edellisenä kesänä huomannut seuraavaa: olen aiheuttanut jo tänäkin kesänä muutaman melkein kolarin, kun kuskit ovat jääneet tuijottamaan perääni. Ja usein katsoja on n. 30-40 vuotias mies. Oman ikäiseni (alle 30 v miehet) eivät juurikaan perääni vaivaudu vilkaisemaan. Onko syynä se, että nämä "miehet" arvostavat naisessa eniten sitä, että nainen on kuin suoraan Miss Suomi kisoista vai mikä? Vanhemmat miehet osaavat sitten vissiin arvostaa naisessa muotojakin.

    Toivon siis kaikille oikein paljon silmänruokaa tänä kesänä! Ja minäkin taidan alkaa taas pitää itsestäni hieman enemmän kuin äsken.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Runsautta ihaileva mies kirjoitti:

Kivaa kun kesä on tullut ja naisten vaatetus on keventynyt. Ihmetyttää vaan miksi naiselliset muodot omaavat naiset peittelevät ihanaa olemustaan ihan turhaan. Minua ei suuresti kiinnosta langanlaihojen naisten katseleminen. Toivonkin että runsaat ja naiselliset naiset rohkeasti vähentäisivät vaatetustaan ja kävelisivät hyväryhtisinä silmieni ilona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu