Valheita, valheita seksin tähden

Sinä nettiystävä johon niin rakastuin, tein vuoksesi niin monet asiat, uhrasin lopulta perheeni ym.... Lupasit tuhannet kerrat jättää vaimosi ja ottaa minut oikeasti, mutta sitä ei koskaan tapahtunut vaan kävin vain tyydyttämässä omaa seksinälkääsi luonani ja minä hölmö kun suurin odotuksin rakkauden odotuksin uskoin sun kaikki valheesi. Kuinka typerä saatoinkaan olla!!! Sain sulta jotain... yksinäiset illat ja kyyneleet silmäkulmiin.
5116178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 51

Vanhimmat

...opit olemaan olematta miehen uhri?
Koskahan opit, että miehen rakkaus = seksi?
Koskahan opit, että romanttinen rakkaus on
vain meitä naisia varten?
Nuo kun opit, opit myös elämään miesten
kanssa niin ettet itseäsi haavoittaisi:)

Äänestä
  • ..niin hauskasti niputit KAIKKI miehet samaan nippuun. Nehän OVAT kaikki samanlaisia, eikös niin?

    JES! Yleistäminen on muutenkin ihan aliarvostettua!

    Äänestä

ikään luota mieheen joka sanoo että jättää vaimonsa, ei niistä raukoista siihen oo kuitenkaan, mutta senhän sinä jo tiedät.
koita pärjätä

Äänestä
  • joka ei jätä vaimoansa ja perhettään toisen naisen tähden?

    Eiköhän se ole kusipää, joka käyttää aikansa hyväkseen naista, joka sallii sellaisen hyväksikäytön.

    Äänestä

  • y55rre

    Äänestä

  • Äimän käki kirjoitti:

    joka ei jätä vaimoansa ja perhettään toisen naisen tähden?

    Eiköhän se ole kusipää, joka käyttää aikansa hyväkseen naista, joka sallii sellaisen hyväksikäytön.

    tarkotin että miehet jotka puhuu jättävänsä vaimonsa toisen takia on raukka.
    jättäis ensin ja hakis sitte uuden.

    Äänestä

  • fv43t kirjoitti:

    y55rre

    54ey5

    Äänestä

  • vvv43t kirjoitti:

    54ey5

    444t43

    Äänestä

Moi Riitta!

Eikö sinulle ollut seksinnälkä, halusit siis jotain syvällisempää-kestävää?

t:Kristian

Äänestä
  • Seksi.

    Äänestä

  • Eikös naisilla ole samat oikeudet käydä vieraissa kuin miehilläkin!!!!

    Äänestä

jonkun chatti nettituttavan kanssa noinhan siinä odotettavasti aina tapahtuu.
Se todellinen rakastuminen tuskin onnistuu tämän netin kautta yksistään . Pitää olla molemminpuolista ja avointa ja rehellistä .
Kyllä hälytyskellot on soitava jokaisella jos toinen on aviossa tai avoliitossa eli varattuna.
Harva sitä haluaa perheen jättää ja ei se ole helppoa edes jos on lapsia sitä vain pettää miehet kun heille on niin helppoa kun eivät sillai vastuuta ota mistään koskaan.
Nainenhan sen vastuun aina lapsista ja kasvatuksesta ja perheen elämästä kantaa mies yleensä vain osallistuu hiukan ja taloudellisiin menoihin osallistuu vain enimäkseen .
Miehethän ei oikeastaan koskaan välitä kenestäkään ne vain lentelee ja on irrallisia ja vain sen alapään kautta ajattelevia .
Lopeta itkut ja ala elämän elämääsi järjestä se sellaiseksi kuin sen haluat ota mies jonka haluat ja pidä se itselläsi mutta älä rakenna sen varaan mitään tuulentupia ja utopioita . Se mieshän on vain yksi lapsi perheessä lisää ja enemmän huolehdittava kuin lapsesi jotka kasvavat aikuisiksi kuitenkin .
Lopeta leikki netti suhteiden kanssa niissä ei voi kuin pettyä joten ota vain ystäviksi ei rakastajaksi tai elämänkumppaniksi ei heistä siihen ole. Älä anna huijata itseäsi enää koskaan.

Äänestä
  • ei se nyt aina niin voi olla.on meitä kunnon miehiä jotka ovat todellakin yksin.

    Äänestä

Mielenkiintoista olisi tietää miten voi olla mahdollista että mies käy naisen luona vain tyydyttämässä seksinnälkäänsä naisen lainkaan ottamatta aktiin osaa!
Mitä sitä valittaa jos kerran antautuu seksiin tilapäisen "ystävän" kanssa. Sillä "omanasi" et voinut, Riitta, tätä miestä pitää, olihan hänellä perhe omasta takaa! Miksi naiset eivät milloinkaan opi sitä että ensin järjestää asiat ja sitten vasta sänkyhommiin? Vai olikohan asia sittenkin niin että se seksi oli sinullekin kovin tärkeä osa sitä suhdetta. Eikä kokemus riittänyt kertomaan että seksille rakennettu suhde ei kestä!

Äänestä

Sellaista elämä on!

Äänestä

Etkö sitten muutoin olisi jättänyt perhettäsi? Ilman toista miestä? Epäilen että olet vain äärettömän itsekäs ja nyt ruikutat tyhjästä kun suunnitelmasi menivät pieleen. Ihan oikein sinulle. Onneksi perheesi pääsi eroon noin laskelmoivasta ja itsekeskeisestä henkilöstä. Toivottavasti kaltaisiasi naisia ei ole enempää.

Äänestä

eiköhän tuo ole vähän liian tuttu ja vanha virsi veisattavaksi.... en ymmärrä miksi jonkun pitäisi jättää joku sun tähden. ootko tullu miettineeksi. eikö meidän tulisi kannustaa miehiä olemaan uskollisia omille vaimoilleen ja perheilleen. HÄH!minusta oot saanu ansiosi mukaan kun osallistut avunantoon aviollisessa rikoksessa. hyvä vaan pettyispä kaikki ukkomiesten kalastelijat yhtä pahasti.

Äänestä
  • Ai että meidän naisten pitäisi pitää huolta siitä, ettei ukkomiehet hypi vieraissa - siis lojaaliutta toinen toisillemme. Voi APUA, voiko joku nainen edes tosissaan ehdottaa tuollaista...

    Äänestä

  • Kaikkea kanssa kirjoitti:

    Ai että meidän naisten pitäisi pitää huolta siitä, ettei ukkomiehet hypi vieraissa - siis lojaaliutta toinen toisillemme. Voi APUA, voiko joku nainen edes tosissaan ehdottaa tuollaista...

    Sinä ja muut HUORAT vetää pillun auki jokaiselle halukkaalle.

    Äänestä

  • Kaikkea kanssa kirjoitti:

    Ai että meidän naisten pitäisi pitää huolta siitä, ettei ukkomiehet hypi vieraissa - siis lojaaliutta toinen toisillemme. Voi APUA, voiko joku nainen edes tosissaan ehdottaa tuollaista...

    Onko sinulla SATIAISIA?

    Äänestä

  • Mies ja munat kirjoitti:

    Sinä ja muut HUORAT vetää pillun auki jokaiselle halukkaalle.

    No eipä ole miehestä mihinkään jos sitä vain munat ohjaa elämässä !!! Haloo....ne aivot jää käyttämättä. Ja sellainen mies on HUORIPUKKI.

    Äänestä

  • voi voi kirjoitti:

    No eipä ole miehestä mihinkään jos sitä vain munat ohjaa elämässä !!! Haloo....ne aivot jää käyttämättä. Ja sellainen mies on HUORIPUKKI.

    täysin samaa mieltä.

    Äänestä

  • Jaska kirjoitti:

    Onko sinulla SATIAISIA?

    Mielelläni jaan ukkomiehille kaikenlaista kivaa.. eritoten juuri "uskollisille" ukkomiehille, joita tällaiset huorat vikittelee..

    Äänestä

  • Mies ja munat kirjoitti:

    Sinä ja muut HUORAT vetää pillun auki jokaiselle halukkaalle.

    Niin, ja halukkaita huoripukkeja riittää!!!!

    Äänestä

Voi.

Äänestä

pahasti.

Äänestä

Minä rakastuin täällä pirjoon,hän vannoi rakkauttaan ja vei sen jopa niin pitkälle,että opetti minulle kotiläksynä alaansa.

Meillä piti olla punainen tupa ja perunamaa.
Lapset lupasimme vielä koittaa tehdä ja etenkin rakastaa toisiamme vuodesta toiseen.

Tänä keväänä kuulin,että en olekkaan mitään,olen vain ilmaa hänen elämässään.

Mietin kostoa tai muuta,että saan hänet puhumaan.

Äänestä

Että pistää vihaks!
Mikä ihme siinä on, että toisten miesten perään pitää haikailla, kun niitä on vapaanakin yllin kyllin?
Miten ihmeessä joku todella haluaa toisen jättävän vaimonsa?
Ja ennen kaikkea miten kukaan voi kuvitella saavansa terveen, kestävän parisuhteen, jos eroja ja vanhoja suhteitakaan ei käsitellä ensin pois?
Hankkikaa hyvät ihmiset ensin oma elämä...

Äänestä

Täällä on hemmetin helppo tuomita muita!
Jokaisella kai kaapissa on omiakin luurankoja.
Ei ole pahaa jos joskus toivois ittelleen sitä rakkautta ja luottaa toiseen.
Riitta sinulle toivon voimia koko sydämmestäni.
Ei ole helppoa oppia tuollaisen jälkeen luottamaan kehenkään.

Äänestä

Yksi vaihe elämässäsi on päättynyt, olet isojen asioiden edessä avuton juuri nyt, kehoitankin älä lue näitä palautteita yhtään pidemmälle satutat vain itseäsi enemmän.
Vetäydy omaan elävään elämääsi. Lapsissasi sinulla on voima jonka avulla löydät tarkoituksen jaksaa. Ja kun olet surupolkusi kulkenut - kiität vielä elämää siitä, ettei sättirakkautesi toteutunut.
Minä lähetän sinulle pienen höyhenen, joka pyyhkäisee kyyneleet pois ja antaa silmiisi ilon, sillä se niinhin kuuluu kaiken jälkeenkin.
*höyhen lentää sinne NYT*

Äänestä

vanha sanonta ja pitää paikkansa turha on narista jälkeenpäin . tyhmyydestä sakotetaan aina.
Mitä on tapahtunut on vain tapahtunut ja sitä ei muuksi mikään muuta.
Ainoa mitä sun pitää tehdä on mennä eteenpäin ja unohda koko juttu. Kaikki ihmiset tulee joskus pettyneeksi ja elämä satuttaa meitä kaikkia mutta siitähän voi mennä vain parempaan päin .
Käännä siis elämäsikirjan uusi tarina alkuun siis menneet mennyttä ja ne ei pohtimalla ja valittamalla paremmaksi tule vain sinä itse voit vaikuttaa tulevaan elämääsi joten elä sitä älä tuhlaa turhaan enää energiaasi .

Äänestä

Noin itsekkäälle 100 % oikein ettet enää kelvannut miehellesi jatkamaan suhdettanne, kun sinulla oli vain pettäminen mielessä. Hyi sinua, kuinka voit tulla tänne ruikuttamaan. Mitä oikein luulit täältä etsiväsi. Minä kerron, tai mitäpä sitä, tiedät sen itsekin aivan tasan tarkkaan, mitä miehet ja mistä kohtaa tarkemmin ajateltuna vieraasta naisesta haluavat eniten juuri ensimmäisen kerran, toisen kerran naisen tulee antaa... ja jos ei niin...hyvästi

Äänestä
  • kiviä?

    Tuollaiset tekopyhät pellet ovat säälittävimpiä ihmisiä mitä maa päällään kantaa!

    Äänestä

  • Erik40 kirjoitti:

    kiviä?

    Tuollaiset tekopyhät pellet ovat säälittävimpiä ihmisiä mitä maa päällään kantaa!

    Eihän kaikki voi olla eikä halua olla uskollisia...

    Äänestä

  • Erik40 kirjoitti:

    kiviä?

    Tuollaiset tekopyhät pellet ovat säälittävimpiä ihmisiä mitä maa päällään kantaa!

    Mee pelle hukkaan selittämästä miesten asioista.
    Leiki sä vaan kotia siellä eläkeläishomojen chatissa.

    Äänestä

  • tosi mies kirjoitti:

    Mee pelle hukkaan selittämästä miesten asioista.
    Leiki sä vaan kotia siellä eläkeläishomojen chatissa.

    Siinä meillä on vasta "tosi mies".
    Tikullakaan en tuollaiseen mieheen koskisi kuin sinä olet...HYI!!

    Äänestä

  • Erik40 kirjoitti:

    kiviä?

    Tuollaiset tekopyhät pellet ovat säälittävimpiä ihmisiä mitä maa päällään kantaa!

    että kaikki miehet eivät kyttää sätissä tuntikausia päivässä vierasta pil.ua.

    Äänestä

  • Tiedoksi kirjoitti:

    että kaikki miehet eivät kyttää sätissä tuntikausia päivässä vierasta pil.ua.

    Sen vaan sanon kokemuksella, ettei täällä tartte tuntikausia roikkua pillua saadakseen. Fakta juttu!!!

    Äänestä

  • Hansu kirjoitti:

    Sen vaan sanon kokemuksella, ettei täällä tartte tuntikausia roikkua pillua saadakseen. Fakta juttu!!!

    omasta puolestasi?

    Erkki roikkuu kuitenkin tuntikausia päivässä puhumassa yleisellä PASKAA.

    Äänestä

Maailma pullollaan, ei voi muuta sanoa.
Te jotka tähän avaukseen kirjoititte negatiivisen, parajussävyisen tekstinne niin pistäkää käsi sydämellenne ja miettikää etteikö teillä itsellänne ole koskaan käynyt mielessä avio- tai avopuolisonne pettäminen. Ei luulisi olevan minkäänlaista oikeutta lyödä lyötyä. Jokainen meistä tekee virheitä elämässään, oppirahat maksettu ja ehkä opiksi otettu.


Sinulle Riitta45:
Voimia sinulle tulevaisuuteen. Kun olet pettymyksen kyyneleesi vuodattanut, surrut tuon tapahtuman mielestäsi niin on aika nostaa nenä kohti aurinkoa, sillä "Jokaiseen yöhön on verhoutunut hymyilevä aamunkoitto", noin joku on joskus sanonut ja siihen on uskominen.

Äänestä

Tyhmästä päästä kärsii koko kroppa!
Oikein sulle.
Pelle!
Onnea menestyksenne johdosta.

Äänestä
  • Tee seuraava testi: mene peilin eteen, se roiskaisee sun silmille lirut -sillä sitä sinä juuri olet, noin itsekkälle "oliolle" on varmaan käynyt joskus tosi kepulisti, kun nyt kostat sen luikuttamalla tolla tavalla ihan tuntemattomalle ihmiselle...

    Äänestä

Koita jaksaa *halaus*

Ei se elämä yhden miehen takia pääty vaan tuosta se ponnahdus alkaa, koskaan ei kannata "jäädä" ns. odottamaan vaan menee eteenpäin vaan, ainakaan ihmettä, monelle on käynyt samanlain kuin sinulle, mutta mikä niissä ukkomiehissä sitten niin viehättää, se on aika ihmelliinen kysymys? vapaitakin on ja elämän jakaamis haluisia ihmisiä paljon jäljellä.

Mutta ei muuta kuin pää pystyy ja sitten tuuleen päin vaan kävelemään, kyllä se siitä.Sitten sauraavaksi nauti vapaiden miesten seurasta, niin voi suhteelle jotain pohjaa tehdäkkin ja tunteille.

Tuosta ei ole kuin suuntä ylöspäin...sehän on se sanonta että kaksi asiaa minkä perässä ei kannata juosta on bussi ja "ukkomiehet", no oikeasti se menee että naisten mutta ei varattujenkaan jos ei vapaiden ;)

Äänestä
  • Moi

    Sinä olet upea mies, luin viestiketjun ja tyrmistyin ihmisten ilkeydestä. Kun voisi toimia sinunlaillasi..Jos ei osaa auttaa voi ainakin olla lyömättä ..unohtui iian monelta. Virhellämme ja ongelmillammehan me täällä toisiamme kosketamme. Täydellisyys on mahdoton päämäärä ja virheistään täytyy oppia ja/tai maksaa ....mutta syy miksi kirjoitan on että piristit olemassaolollasi päiväni ;)

    Ihanan inhimillinen mies...nikkisi sopii sulle :)

    T: namu

    Äänestä

sulle.

Luulet itsestäs liikoja. Vähän kun kuiskii sun korvaas, niin aukaiset haaras, kuka tommoista viitsis katsella pitempään.

Susta ei ole mihinkään.

Äänestä

..itsellenne oikea elämä. Monitorin toljottaminen vapaa-aikana ei ole kenestäkään kivaa. Eihän?

Äänestä
  • Oho. Taisin juurikin syyllistyä itse moiseen hapatukseen. Ei muutakun saunan taakse mutka kädessä.

    Äänestä

mut toisaalta sait myös tyydytettyä omat tarpees =) älä ikinä usko varatuihin, varsin jos ne ovat avioliitossa!!

Äänestä

Pyhä yksinkertaisuus...minä kyllä olen eronnut, jne. mutten siksi, että olisin jollekin luvannut, sen hänen vuokseen tekeväni.

Äänestä
  • Olen eronnut ja elän aivan ihanaa arkielämää
    nettiystäväni kanssa.
    PS seksikin sujuu, nam!
    kirjotti 43v mies

    Äänestä

Minulle kävi samalla tavalla.Nyyh

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riitta45 kirjoitti:

Sinä nettiystävä johon niin rakastuin, tein vuoksesi niin monet asiat, uhrasin lopulta perheeni ym.... Lupasit tuhannet kerrat jättää vaimosi ja ottaa minut oikeasti, mutta sitä ei koskaan tapahtunut vaan kävin vain tyydyttämässä omaa seksinälkääsi luonani ja minä hölmö kun suurin odotuksin rakkauden odotuksin uskoin sun kaikki valheesi. Kuinka typerä saatoinkaan olla!!! Sain sulta jotain... yksinäiset illat ja kyyneleet silmäkulmiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu