Kyselisin, että kuinka rapu ja kaksonen tulevat toimeen ystävyyssuhteessa? Hyviä ja huonoja puolia?
Vastaukset 7
- osaan sanoa sen että...
Ravun ja Kaksosen ystävyyssuhde on joko hyvä, loistava, erinomainen tai sitten lämmin. Itselläni paras kaveri on kaksonen. Nykyää vaa on sillei, et kaksone on etääntyny ja jättäny omiin oloihin mut. Ravulla ja Kaksosella on kuitenki lämmin suhde, väljentyi se vähäsen tai tapahtu mitä vaa. Mun ja mun kaksoskaverin suhde on loistava, eenkä ikinä haluis luopuu siitä!
- Nähnyt
Kaksonen ei siedä Ravun asioiden hoitamista ja epäluotettavuutta.
- Itse olen
rapunainen jolle luotettavuus on aivan ykkös asioita. Ja asioiden hoidosta: minuun luotetaan niin kotona kuin töissä. Mun jälkiäni ei tarvii kenenkään tulla parsimaan. Eli en voi hyväksyä tuollaista väitettä!
- kuule ole pelkästään
asioita hoitavia ja epäluotettavia... Oikeastaan, taisikin olla näinpäin, että Kaksonen on se menevämpi osapuoli, rapu se joka on enempi luotettava. Ehkä, rapu vain tuossa sun osalta sattu huomaamaan että kaksonen ei ole ku vaa leikkijä ja kääntäny selkänsä. Ja hei, vaikkei se tuosta johtuiskaa nii jokaikisellä on pientä epäluotettavuutta horoskoopista viis. Mut ravut on just näitä luotettavimpia sanon mä. Itte oon ravun kanssa olu jo 3 vuotta kohta puolii.
- krapunaikkonen
kuule ole pelkästään kirjoitti:
asioita hoitavia ja epäluotettavia... Oikeastaan, taisikin olla näinpäin, että Kaksonen on se menevämpi osapuoli, rapu se joka on enempi luotettava. Ehkä, rapu vain tuossa sun osalta sattu huomaamaan että kaksonen ei ole ku vaa leikkijä ja kääntäny selkänsä. Ja hei, vaikkei se tuosta johtuiskaa nii jokaikisellä on pientä epäluotettavuutta horoskoopista viis. Mut ravut on just näitä luotettavimpia sanon mä. Itte oon ravun kanssa olu jo 3 vuotta kohta puolii.
Olen ollut kaksosen kanssa naimisissa 12v ja hyvin menee =)
Tietenkin pientä ylä-ja alamäkeä on ollut,mutta kelläpä ei olisi?
Ei se tähtimerkistä ole kiinni miten ihmiset tulevat toimeen. Kyllä siinä on monella muulla asialla merkityksensä.
- taistelusuhde
Kaksonen haluaa puhua, puhua ja puhua, analysoida kaikki asiat puhki - rapu taas ei. Siitä syntyy sellaisia väärinkäsityksiä että pois alta. Kaksonen on tehnyt asioista päätelmät jo ennen kuin rapu edes pääsee jyvälle missä mennään. Siinä kai se ilma ja vesimerkin ero.
Molemmat ovat kuitenkin hyvin lämpimiä ja tunteellisia ihmisiä. Toinen tarvitsee hellyyttä ja toinen osaa sitä antaa. Kyllä ystävienkin kesken tarvitaan lämpöä ja hellyyttä! - on aina töissä
...kun Kaksonen haluaisi huomiota.
Kaksonen haluaa puhua tunteistaan, Rapu näyttää ne muilla keinoin.
Samanlainen huumori meilä on!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.672169Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt351744- 991132
- 46889
- 87803
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.25776- 29670
- 39648
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,132601Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56578