Linnan juhlista

Paremminkin olisi voinut ohjata ja järjestää esim. "äiteen" haastattelussa mukana olisi voinut olla R-L Roponen (vahempi hiihtokuningatar ja nuori tuleva).Erästä "kepun" politikkoa ns.politiikan ja kulttuurin "kiertopalkintoa" kyllä kuvattiin ja kehuttiin. Kenelle seuraavana siirtyy? Tavallista joka ei ole "ryvettynyt" mediassa ei kyllä huomata.
3503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Äiteen" tiedän hyvinkin hän hiihti lujaa ja kovaan mutta kukas se toinen on? Miks tuntematonta pitäisi haastatella?

Äänestä
  • Sinä joka et tunne tarkoittamaani kyseistä naishiihtäjää, katso Kalevasta 8.12. värikuva,ja on viidenneksi kauneimmaksi valittu puku päällä. Jos et vieläkään tunnista niin ei ole tapahtunut mitään vahinkoa, älä enään vaivaa päätäsi tietämättömyydelläsi. Olet sen jo paljastanut tällä palstalla, pidä kuitenkin henkilöllisyytesi salassa, ei sukulaisten tarvi hävetä.

    Äänestä

  • TV:stä katsoja kirjoitti:

    Sinä joka et tunne tarkoittamaani kyseistä naishiihtäjää, katso Kalevasta 8.12. värikuva,ja on viidenneksi kauneimmaksi valittu puku päällä. Jos et vieläkään tunnista niin ei ole tapahtunut mitään vahinkoa, älä enään vaivaa päätäsi tietämättömyydelläsi. Olet sen jo paljastanut tällä palstalla, pidä kuitenkin henkilöllisyytesi salassa, ei sukulaisten tarvi hävetä.

    Kaikille ei tule Kalevaa ja kaikki eivät ole koreiden pukujen perään tai paremminkin ihminen on kaunis omana itsenään ei hepeneissä ja sukulaiseni ovat tiedoksi, sinulle todella ylpeitä omista sukulaisistaan, jolle en tietenkään voi mitään. Lisään vielä, että kaikki eivät ole =koko Suomi! Eli jos olet kuuluissa pikku tuppukylässä ei tarkoita, että olisi kuuluisa koko maassa. Näin yksinkertaista se on elämä, jota elämme ilman tekopyhyyttä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TV:stä katsoja kirjoitti:

Paremminkin olisi voinut ohjata ja järjestää esim. "äiteen" haastattelussa mukana olisi voinut olla R-L Roponen (vahempi hiihtokuningatar ja nuori tuleva).Erästä "kepun" politikkoa ns.politiikan ja kulttuurin "kiertopalkintoa" kyllä kuvattiin ja kehuttiin. Kenelle seuraavana siirtyy? Tavallista joka ei ole "ryvettynyt" mediassa ei kyllä huomata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu