Oikeesti. Nyt joku mättää.. Ainakin vituttaa ihan sairaana. Mä en oo ikinä seurustellu eikä oo mitään aavistusta mistä se johtuu.. Jätkät meinaan on ihan selvästi kiinnostuneita, mutta eivät tee aloitetta. Ympäriltä kuuluu laulua ja vihellystä (;)), katsellaan ihanasti suoraan silmiin ja ollaan hermostuneita. Mutta kukaan ei mee alkua pidemmälle. Itsekin olen joskus jonkinmoisia aloitteita tehnyt, mutta jätkistä ei ole enää sitten kuulunutkaan mitään eteenpäin seuraavaa. Eikä asiaa auta se että mä olen vielä hemmetin ujo. Eli jätkienkin pitäis jotenkin vaivautua.. Onks mulla joku näkymätön "katsoa saa muttei koskea"-kyltti otsassa vai?!? Siltä ainakin vähitellen alkaa tuntumaan..
mikä mussa on vikana..
FlowerGirl
7708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jospa ne jätkätkin on hiukkasen ujoja...Kun joku niitä alotteita tekee näytä sille että oot Selvästi kiinnostunu..
Oon kans kelannu samaa... Mut ehkä ne ei "uskalla" (?) lähestyy jos näytetää se ujous päällepäin. Tai en tiiä mut tollasen vastauksen sain joskus yheltä mieheltä.
...
mullakaan ei oo ketään, kait sama juttu?
No, ehkä näin ne (me) jätkät luulee. Kuinka vanha oot? Se siina just saattaa olla, et jos oot todella hyvän näkönen, niin sitä harvemmin saatetaan tulla jutteleen, koska automaattisesti luullaan et oot varattu taikka et sä et vois kiinnostua muutakuin ns. mallipojista.
Täl hetkel 16, täytän koht 17. Mut mua usein luullaan yli 18 vuotiaaks.. Bläh. No harvemmin ja harvemmin, tuis nyt ees joskus!
Sanon kans samaa, että jos oot todella hyvännäköinen, niin tottakai jokainen luulee että itsellä ei ole toivoa sun suhteen. Muhun pätee ainakin toi sama homma. Ite en oo koulun rumin, mutta en välttämättä myöskään se komein. Meidän koulun parhaimman näkösille tytöille ei meikäläisellä tuskin ole mitään asiaa jutella...tottakai olisin ihan ällikällä lyöty jos ne tulis jutteleen mulle.