Halonen ennenaikaiselle eläkkeelle

prä

Miksi meidän pitää sietää inhottavaa Halosta presidenttinä? Ei ole meidän kaikkien presidentti.Miksi eduskunnan puhemiehen tuloa linnaan ei näytetty?Halonen vai Jungner?Molemmat erotkoon ja heti. Suurin moka 6.12.2007.

2

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kotitarveajattelija

      Onhan meidän siedettävä sitä Halosta, kun naisbuumi-hurmoksessa valtaosa väestöstä hänet asemaansa halusi. -Toki jo ennalta valtaoikeuksia oli rukattu siihen malliin, ettei kovin kummallista tuhoa voisi aiheuttaa. Edistyneisyyden merkkinä pidetään, ettei sukupuoli saa määrittää ihmisen arvoa ja jos asia koetaan kovin tärkeäksi, ei muilla arvoilla silloin ole niin merkitystä. Suomessa enemmistö kansasta on naisia ja ajankuvaan kuuluu, että nyt vaaditaan hyvitystä miljoonan vuoden sortovelasta, jonka tulisi tämän sukupolven aikana kuitata. Itse en muista sortaneeni koskaan ketään, mutta sillähän ei ole merkitystä. -Ei muuten koko sukupuolivallankumouksessa ole järjen tai oikeudenmukaisuuden hiventä, mutta kuuluu jotenkin tähän epäloogiseen ja arvojarepivään aikaan. -Tarja on ihan tarpeellinen ajettaessa koko presidentti-institutiota alas. Eihän Vigdisin jälkeen kukaan enää edes tiedä Islannin presidentin nimeä.
      Muuten; Jungner-ressukka yrittää tehdä parhaansa pinteessä, mihin edeltäjät ja eduskunta hänet kiilasivat

      • mut 3 kpl??

        näitä vasuri pressoja riittää jo.ny on aikaa vaihtaa oikea ihminen ja SINI-VALKOINEN presidentti joku mannerheimin ja UUK tyyppinen tosi ÄIJÄ.olis good.täällä asuu n 50.000 venäläistä ja muut päälle huh huh. on muuten lehtitietoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3623
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2304
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1539
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1342
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1285
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe