Miksi meidän pitää sietää inhottavaa Halosta presidenttinä? Ei ole meidän kaikkien presidentti.Miksi eduskunnan puhemiehen tuloa linnaan ei näytetty?Halonen vai Jungner?Molemmat erotkoon ja heti. Suurin moka 6.12.2007.
Halonen ennenaikaiselle eläkkeelle
2
318
Vastaukset
- kotitarveajattelija
Onhan meidän siedettävä sitä Halosta, kun naisbuumi-hurmoksessa valtaosa väestöstä hänet asemaansa halusi. -Toki jo ennalta valtaoikeuksia oli rukattu siihen malliin, ettei kovin kummallista tuhoa voisi aiheuttaa. Edistyneisyyden merkkinä pidetään, ettei sukupuoli saa määrittää ihmisen arvoa ja jos asia koetaan kovin tärkeäksi, ei muilla arvoilla silloin ole niin merkitystä. Suomessa enemmistö kansasta on naisia ja ajankuvaan kuuluu, että nyt vaaditaan hyvitystä miljoonan vuoden sortovelasta, jonka tulisi tämän sukupolven aikana kuitata. Itse en muista sortaneeni koskaan ketään, mutta sillähän ei ole merkitystä. -Ei muuten koko sukupuolivallankumouksessa ole järjen tai oikeudenmukaisuuden hiventä, mutta kuuluu jotenkin tähän epäloogiseen ja arvojarepivään aikaan. -Tarja on ihan tarpeellinen ajettaessa koko presidentti-institutiota alas. Eihän Vigdisin jälkeen kukaan enää edes tiedä Islannin presidentin nimeä.
Muuten; Jungner-ressukka yrittää tehdä parhaansa pinteessä, mihin edeltäjät ja eduskunta hänet kiilasivat- mut 3 kpl??
näitä vasuri pressoja riittää jo.ny on aikaa vaihtaa oikea ihminen ja SINI-VALKOINEN presidentti joku mannerheimin ja UUK tyyppinen tosi ÄIJÄ.olis good.täällä asuu n 50.000 venäläistä ja muut päälle huh huh. on muuten lehtitietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1443903Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville623541Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122874Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152454- 1722113
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311536Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka481439- 541262
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161043Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101033