En tosiaan osta

Kyl kandee maxaa vuokraa. Meil on rentti nyt 900 eskoo. Mut tukien jälkee jää maxettavaa 100 eskoo.

KELAA ! Ei järkee ostaa! Toixekseen jos meen töihin niin ei jää yhtää enempää hynää. En tee ilmasekx duunii.
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mitä haluaa tehdä. Itse tein tuota opiskeluaikana koska en halunnut tehdä orjatyötä. Nyt tienaan senverran hyvin että ei tulisi enää mieleenkään. Korvaus menetetystä vapaa-ajasta on sen verran hyvä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Idiottit kirjoitti:

Kyl kandee maxaa vuokraa. Meil on rentti nyt 900 eskoo. Mut tukien jälkee jää maxettavaa 100 eskoo.

KELAA ! Ei järkee ostaa! Toixekseen jos meen töihin niin ei jää yhtää enempää hynää. En tee ilmasekx duunii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu