Moikka Kaikille tasapuolisesti.
En ole enne käynytkään täällä palstalla, mutta nyt tarvisin apuanne. Olen juuri saanut toisen tyttäreni, mutta en keksi hanelle toiseksi/kolmanneksi nimeksi mitään Liina-loppuista nimeä. Ensimmäinen lapseni toiselta nimeltään Aliina, itse olen Eveliina, siskoni on Karoliina ja hänen lapsensa Anseliina, äitini on Anneliina ja mummuni Pauliina. Nyt en keksi enää yhtään nimeä? Keksiikö joku muu, tämä on tälläinen tärkeä sukuperinne!!!!
Terveisin äiti ja tyttäret
-liina!
17
3796
Vastaukset
- Täti
Aliinan, Eveliinan, Karoliinan, Anseliinan, Anneliinan ja Pauliinan
lisäksi liina-päätteisiä nimiä;
Viliina, Eliina,
Joeliina, Ailiina,
Tuuliina..- Täti
Meliina :)
- äiti ja tyttäret
Täti kirjoitti:
Meliina :)
Kiitos ehdotuksestasi. Meliina on todella kaunis nimi ja pistetään harkintaan, muut nimet siis aiemmin ehdottamasi eivät ehkä ole juuri sellaisia mitä haimme. Mutta kiitos sinulle.
- -liina minäkin
Adeliina, Maliina
- äiti ja tyttäret
Adeliina on hyvin kaunis nimi, laitetaan sekin harkintaan. Maliinasta en tykkää... Kiitos sinulle.
- mimos80
saraliina, iidaliina, adaliina, martiina
- Duuki
Anuliina,Emiliina,Mariliina,Senniliina.
- äiti ja tyttäret
Valitettavasti ehdottamasi nimet eivät kolahda minuun. Mutta kiitan kuitenkin.
- äiti ja tyttäret
Ensimmäisen tyttäremme kokonimi on Venla Aliina. Ja toiselle olemme suunnitelleet Ronja joku? Adeliina ja Meliina ovat nyt kärjessä ja nistä pidämme eniten. Mutta saa antaa lisää ehdotuksia.
- sibyllavon
Seliina, miksei Tuuliina. Lisäksi Liina -nimen voi yhdistää moneen kuten Monaliina.
- Maria M.
Adeliina, Eliina, Angeliina
- Liisa-Maria
Angeliina, Maliina ja ihan pelkkä Liina vain.
- ....
Tai sitten:
Eliina
Heliina
Seliina
Meliina
Näistä osaa on jo ehdotettukin. - jdpiwehlfgsed
Eliina
Rosaliina
Elliina
Seliina
Heliina (ei viime aikoina suosiossa)
Aureliina
Minusta paras olisi Eliina, Seliina tai Aureliina
Sitten vähän hassuja
Kataliina
Katliina
Sauliina
ja Belindasta ja Delindasta voisi vääntää Beliina ja Deliina. No nuo ei välttämättä kuulosta kovin hyvältä.
Mutta Aureliina, Seliina, Eliina. - mummi02
Elliina
Inkaliina
Iidaliina
Miialiina
Nealiina
Riialiina
Saraliina
Tiialiina
Annaliina
Emmaliina - äiti ja tyttäret
Kiitos kaikile, jotka ehdottivat nimiä!!! Kiitan sydämmestäni.
Aureliina säväytti heti, joten tyttärestämme tulee: Ronja Aureliina
T. äiti ja tyttäret (Venla Aliina ja Ronja Aureliina) - mammutti224
Antakaa anteeksi, jos sattui samoja nimiä mutta esimerkiksi Eveliina, Karoliina/ Carolina, Rosaliina, Adeliina, Adaliina, Jadeliina, Janeliina, Akuliina, Pauliina, Eliina, Aliina, Meliina.. Mutta voi hyvänen aika, joku kirjoitti että Sauliina, Kataliina, Katliina.... Onko Sauliina muka joku nimi?? Kuulostaa niin keinotekoisesti keksityltä ja väkisin väännetyltä. Muovinen ja teenäinen nimi, muuten ihan sievän ja söpön kuuloinen... Mutta mitä helvettiä nuo KATALIINAt ja KATLIINAt oikein on?? Oot varmaan keksinyt ne omasta päästäsi?!!! Kauniimman ja siedettävän kuuloisia ja käyttökelpoisempia on jopa Nenaliina/ Nennaliina , Matoliina, Pöytäliina, Kaulaliina( tai Paulaliina).. Kataliinasta tulee mieleen . Katliina , MMatliina, Matleena( " samaa sarjaa")
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513545Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1082337Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922266Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar731635Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361502- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921401