punahirsitalo

Mitä kannattaisi erityisesti katsoa, jos on kiinnostunut 1940 luvulla rakennetusta hirsitalosta? Onko jotain erityistä kohtaa mihin kannattaisi eniten kiinnittää huomiota?
1687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onko lahoa; esin alimmaiset hirret, etenkin jos rakennus painunut ja seinien viereen kasaantunut lehtiä yms...., ikkunoiden alapuoliset hirret...Onko nurkat imeneet vettä ja lahonneet??
Onko seinät pullistelleet vai suorat???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovella kirjoitti:

Mitä kannattaisi erityisesti katsoa, jos on kiinnostunut 1940 luvulla rakennetusta hirsitalosta? Onko jotain erityistä kohtaa mihin kannattaisi eniten kiinnittää huomiota?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu