Talent,

Tuo kurkku-laulaja oli aika köykänen kyky. Kyllä haapaveeltä parempiaki löyttyy, ketä ehotatta, ite ehotan Haapavesi-Talentin voittoon kuohintamestari palli-satea. Kauemppaaki pystyy napsasseen...ois voinu Koivusaloltaki sillee nykästä.
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kitistä, se pystyy käsiä pittää silleen hintsusti.

Äänestä

kuohintamestarille menee...on se niin nopia ja kätevä siinä...

Äänestä

Sate pääsee esille.
Köykäsenpuoleiset kylläkin.
Linnan juhlissakin ois hällä ollu monta kiksautettavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haapavesi Talent, kirjoitti:

Tuo kurkku-laulaja oli aika köykänen kyky. Kyllä haapaveeltä parempiaki löyttyy, ketä ehotatta, ite ehotan Haapavesi-Talentin voittoon kuohintamestari palli-satea. Kauemppaaki pystyy napsasseen...ois voinu Koivusaloltaki sillee nykästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu