kun suunnittelee matkaa pienen lapsen kanssa eikä takuulla ole viimeinen tapaus kun tämänkin palstan juttuja lukee.Pitäisi lailla kieltää alle 7 vuotiaiden matkustaminen muualla kuin Pohjoismaihin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712106961576_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200712106961576_uu.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
On vanhempia ja vanhempia. Meistä kenelläkään ei ole kuin yhden kohu-uutisen sisältämät tiedot tapahtuneesta. Pahaltahan se kuulostaa, mutta ei anna oikeutusta leimata vastuullisia vanhempia, jotka haluavat matkustaa lastensa kanssa.
Ja sinulta pitäisi kieltää tälle palstalle kirjoittelu...kyllä näitä provo-aloituksia riittää! Menisit kotiin kasvamaan!
Onkohan nämä ahkerat provoilijat täällä pelkkää kateuttaan, voi lapsi parat. Halu olisi kova päästä maailmalle, mutta ei vielä onnistu, vai? Menkää vaikka mäkkiin töihin rahaa keräämään sekin aika kun täällä häiriköitte, ja lähtekää reppureissulle vaikka keskenänne - häirikkö provoilijat club ry - onpa seurakin sitten omansa kaltaista ;) ja muistakaa valita lentonne lapsien koululomien ulkopuolelta, hih!
lasten kanssa lomailija kirjoittamaan!
Lapsiparat on yhdyssana.