opintolainan maksupäivä

Nettipankin sivuilla sanotaan että opintolainan maksupäivä on 15.12, tarkoittaako se sitä että voin taas nostaa opintolainaa silloin. Olen siis nostanut opintolainaa isoissa könteissä.
11659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ainakin minulta pankki ottaa lainan korot (tai tarkalleen ottaen sen 1% joka kuuluu maksaa jo opiskeluaikana) tililtäni 15.12, eli sellainen maksupäivä. jos on samasta asiasta kysymys sinulla niin etköhän ole saanut pankista ilmoitusta jo monta viikkoa sitten? oma pankki on op.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys? kirjoitti:

Nettipankin sivuilla sanotaan että opintolainan maksupäivä on 15.12, tarkoittaako se sitä että voin taas nostaa opintolainaa silloin. Olen siis nostanut opintolainaa isoissa könteissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu