on minulla sauna, löhötuoli ja oma sänky.
Kaikki nämä ovat tärkeitä, kaiken sen jälkeen kun on syöty hyvin, siisti-koti,ja tietenki tuikkuja palamassa ympärillä.
Kaikki nämä ovat tärkeitä, kaiken sen jälkeen kun on syöty hyvin, siisti-koti,ja tietenki tuikkuja palamassa ympärillä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sänky tietysti, muttei se ole kyllä oma kun se on yhteinen.
lähellä rannassa ja oma uusi sänky...
Niin avun on oltava silloin lähellä,WC on tärkeä
paikka ja aika rakaskin kun kerran yössä pitää
nousta sinne käymään.:)
Ohan se tv tuolikin,se on vain jo painunut
sellaseksi että on jo vähän epämukava siinä kauan istuskella.
Saunakin on aika pidetyn listalla,siitä onkin
tullut viime aikoina sellanen löhöily kohde.
Lauteelle selälleen ja jalat ylös seinää vasten.
Kyllä siinä koivet mukavasti kypsyy.
Sänkykin sähköttää kivasti,kuten nytkin.Parempi
onkin mennä sinne peittoa halailemaan.Aamulla
onkin aikainen lähtö hakemaan autolastillinen jutun juurta Savosta.
Sänky.sauna ja sohva.Mikään ei voita sitä tunnetta kun on tosi väsynyt ja saa pujahtaa omaan sänkyyn.Sohvalla taas saa mukavat päikkärit.Saunassa lepää ja rentoutuu mieli ja keho.
kodissani on ulko-ovi.
Siitä on mukava lähteä ja vielä mukavampi palata yli satavuotisten hirsiseinien suojaan.
omaa sänkyä. Varsinkin saunan jälkeen ei voi onnellisempaa oloa olla. Kotona, eikä missään muualla; vai muistatko samaa tunnetta koskaan matkoilla kokeneesi? - Joskus ihmettelen, kuinka kukaan saa kunnolla nahkaansa puhtaaksi hierottua, ellei sitä ensin vähä liota löylyn höyryissä.
on myös ihana paikka rentoutua ja "kyllä nahka irtoaa kun tarpeeksi liottaa".Mutta todellakin oma sänky on kaikista paras paikka nukkua.
tuntuu siltä, että sauna on varmaan se paras
paikka, ainakin nyt tällä hetkellä.:)
ollut kotia sen jälkeen kun kotoa lähdin, 16 vuotiaana.
Kämppiä vain, muutaman muijan ja tenavan kanssa.
Siellä sun täällä.
Koteja on vain lapsilla.
Silloin kun vielä olin kotona, oli paras paikka oma huone, rintamamiestalon yläkerrassa, Katosta roikkui kauhea määrä lentokoneiden pienoismalleja onkisiiman varassa. Useimmat sotalentokoneita jotka olin ihan itse liimannut kasaan.