Jos Feidippelillä olisi ollut kännykkäyhteys
Ateenan neuvostoon;
Meillä ei olisi nyt maraton juoksua.
Jos Kolumbus olisi löytänytkin Intian;
niin amerikkalaiset olisivat hinduja?
Jos Aatami ja Eeva eivät olisi popsineet omenaa;
meillä ei olisi muotinäytöksiä.
Jos Marx olisi keksinyt kapitalismin;
olisimme kaikki sosialisteja.
Jos autot olisi jäänyt keksimättä:
meillä ei olisi yhtään 'kävelykatua'.
Jos rakkautta ei olisi keksitty:
meillä ei olisi pettymyksen kyyneleitä.
Mitä muuta jos.....???
Mitä muuta jälkipeliä
11
764
Vastaukset
- CannedHeat
Einstein olisi keksinyt keinon ylittää valonnopeus;
me emme olisi syntyneet.Mitenhän maa makaisi?
Jk. Taiteilijan ja maallikon tehtävä on esittää kysymyksiä. Vastaukset kuuluu "Einsteineille".:)- CannedHeat
emw34 kirjoitti:
Mitenhän maa makaisi?
Jk. Taiteilijan ja maallikon tehtävä on esittää kysymyksiä. Vastaukset kuuluu "Einsteineille".:)mitähän Albert sanoisi siihen? Heittäisi varmaan jonkin huulen. Ja kertoisi ehkäpä totuuden "suhteellisuudesta";)
PS.Neadertalin ihminen voisi olla tyytyväinen, jos
"paluu" päättyisi aikaan ennen Homo Sapiensia.
- ibiza*
ei olisi keksitty, ei olisi avioerojakaan...
Sitten 'Eestiläisittäin', kaik yhes koos?
Jaa'a, minkähän kokoisia populaatioita meillä täällä skandinaviassa elelis?
- kiike
jos ei Lyyti olisi saanut osoitetta, Lyyti ei olisi kiljoittanut kiljettä.
- Kaivanto
maapallolla ei olisi ollut aikaisemminkin ilmastonmuutosta, dinosaurukset vaeltaisivat täällä edelleen, eikä me täällä paljon kirjoiteltais toisillemme...
sanoa;)
Jos miehet eivät olisi tehneet keksintöjä ja naiset ainoastaan, niin millainenhan olisi nykyaika?
- Pirre*
avioliittoa ei oli, olisi rakkautta paaaaljon enemmän.
Tuo nyt ei pidä alkuunkaan paikkaansa!
Ehkä ns. irtosuhteita olisi enemmän ja näin ollen myös seksiä. Mutta ei seksi pelkästään ole rakkautta!
Jos en olisi avioliitossa ei minulla ehkä myöskään olisi lapsia eikä lapsenlapsia. Eikä sitä rakkautta jota heitä kohtaan tunnen, olisi siis olemassa.
Yli kolmekymmentä vuotta olen ollut naimisissa ja rakastanut miestäni. Jos ei tätä liittoa olisi ja olisin elänyt yksin nämä vuodet ei tätä rakkautta olisi.
Ilman miestäni ja yhteistä jälkikasvuamme olisi elämäni ollut paljon köyhempää nämä vuodet.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2019611Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314365Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1163947Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1003822- 2013377
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182827Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221367Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its731356- 901164
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151141