Te, jotka tunnette floridaa, kysyisin. Kun karttaa katselen, olisi paljon vaihtoehtoja majoituspaikoiksi esim Fort Lauderdale, Palm Beach, Palm Bay, Miami Beach jne. Mikä olisi mukava paikka tukikohdaksi, olemme vanhempi pariskunta, (ei nyt ikivanhoja kuitenkaan vaan kohta eläkeiässä) emme bilettäjiä, mutta luonto ja kulttuuri kiinnostavat ja samoin rakastamme uimista ja snorklailuakin. Ajattelimme mennä kuukaudeksi floridaan, mutta kun ei ole ennen tullut siellä käytyä, on vähän arpapeliä, että osaisi valita oikein. Vuokraamme kyllä auton käyttöömme, niin ettemme mihinkään paikkaan ihan jämähdä.
Floridassa valinnanvaraa
vaan kun osaisi valita oikein
1
825
Vastaukset
- usassaasunut
Treasure Island. Oli aivan fantastinen paikka, lähellä Tampaa. Rauhallinen vailla suuria bilettäjiä. Saa levätä rauhassa, uida ja matkustella helposti ympäri Floridaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276